Alexis Sanchez, Arsenal

Autor: Eastnews Alexis Sanchez, Arsenal

Premier League. Chelsea, City i Arsenal wygrywają zgodnie z planem

2014-12-13 21:32

Sobotnie mecze 16. kolejki Premier League nie przyniosły żadnych niespodzianek, jeżeli chodzi o faworytów. Spotkania na własnych stadionach pewnie wygrały ekipy Arsenalu i Chelsea Londyn, a Manchester City zgarnął trzy punkty na wyjeździe. Mistrza Anglii nie zdołał powstrzymać Marcin Wasilewski, który ponownie wyszedł w podstawowym składzie Leicester City.

Do jaskini lwa, czyli na Stamford Bridge przyjechała słabiutka ekipa Hull City, okupująca miejsce w strefie spadkowej. Zapowiadało się na tęgie lanie, jednak piłkarze Chelsea Londyn postawili na spokój i wyrachowanie. Podopieczni Jose Mourinho wypuntkowali rywala. Wynik otworzył Eden Hazard, a na 2:0 podwyższył Diego Costa. Zdobyte trzy punkty pozwoliły ekipie "The Blues" utrzymać się na pozycji lidera.

Szczęsny i spółka w szalonym wyzwaniu. Piłkarze Arsenalu strzelają w opony? [WIDEO]

Drużynę z Londynu skutcznie goni Manchester City. Aktualny mistrz Anglii skromnie zwyciężył na wyjeździe z Leicester City 1:0. Trzy punkty ekipie "The Citizens" załatwił doświadczony Frank Lampard. Warto dodać, że w barwach "Lisów" pełne 90 minut rozegrał Marcin Wasilewski. Polski obrońca może być zadowolony z regularnej gry, ale nie z wyników drużyny. Leicester ma tylko 10 punktów i jest czerwoną latarnią Premier League.

Jak radził sobie z kolei Wojciech Szczęsny? Polski bramkarz popisał się dwiema fantastycznymi interwencjami w pierwszej połowie. Najpierw obronił sytuacyjny strzał, a potem natychmiastową dobitkę Papissa Cisse. Parady Szczęsnego pozwoliły "Kanonierom" schodzić na przerwę przy jednobramkowym prowadzeniu. W drugiej części gry zawodnicy Arsene'a Wengera zdobyli trzy przepiękne bramki. Gości z Newcastle było stać tylko na honorowe trafienie.