Ewa Pajor, piłka nożna kobiet

Autor: archiwum se.pl Ewa Pajor

Polska rozbita! Przeszedł belgijski huragan

2014-11-22 16:25

W Sosnowcu Belgijki urządziły sobie iście ekspresową kanonadę! Rywalki biało-czerwonych, mimo że po pierwszej połowie przegrywały, w drugiej odsłonie pokazały co to znaczy prawdziwy comeback. W kwadrans wyprowadziły cztery błyskawiczne ciosy, po których Polki już nie były w stanie się podnieść.

Mecz rozgrywany w Sosnowcu był dobrą okazją dla Polek, aby zrewanżować się Belgijkom za porażkę 0:1 z początku roku. Pierwsze akcje spotkania nie napawały jednak optymizmem. Rywalki biało-czerwonych często atakowały skrzydłami, a przede wszystkim stwarzały poważne zagrożenie po stałych fragmentach gry. W 20. minucie Belgijki zmarnowały także kapitalną szansę na objęcie prowadzenia. Wuallaert stanęła oko w oko z naszą bramkarką, ale jakimś cudem nie trafiła nawet w bramkę.

Polki zremisowały z Czeszkami. Martinkova skarciła biało-czerwone

Teraz musimy powtórzyć maksymę starą jak świat – niewykorzystane sytuacje lubią się mścić. Belgijki nie strzeliły „setki”, więc Polki je za to skarciły i same wyszły na prowadzenie! Koronkową akcję zespołu zwieńczyła Nikola Kaletka, która cudownym uderzeniem zdjęła pajęczynę z okna bramki przeciwniczek. Na przerwę Polki schodziły trzymając w garści jednobramkowe prowadzenie.

Po zmianie stron przez boisko przeszedł istny belgijski huragan! Biało-czerwone nie bardzo wiedziały, co się dzieje i w piętnaście minut straciły aż cztery bramki. Ten zabójczy kwadrans zabił nam resztę emocji w tym spotkaniu. Do samego końca wynik nie uległ zmianie.

Sparing sparingiem, jednak najważniejsze w tym roku dla polskiej piłki kobiecej były eliminacje do MŚ 2015. Naszym zawodniczkom niestety nie udało się wywalczyć awansu na tę imprezę. Polki w swojej grupie zajęły dopiero trzecie miejsce. Bezpośredni awans uzyskała reprezentacja Szwecji, a na drugim miejscu uplasowała się Szkocja, co daje jej prawo do gry w barażach.

Polska – Belgia 1:4 (1:0)
Kaletka 36 – Cayman 46, Wullaert 55, Caigny 57, Mermans 61

Polska: Antończyk – Sikora (87. Guściora), Chudzik (56. Konat – 90. Wiśniewska), Pajor, Kamczyk (64. Grabowska), Balcerzak, Siwińska, Grzywińska, Aszkiełowicz (70. Koch), Pakulska, Kaletka

Belgia: Odeurs – Philtjens (68. Iliano), Jaques (46. Courtois), De Caigny (83. Blom), Van Gorp (77. Demeyre), Van Den Abbeele (46. Van Der Bergh), Wuallaert, Zeler, Cayman, Biesmans, Daniels (46. Mermans)