Superstrzelec Irek Jeleń! (video!)

2009-04-27 11:16

Napastnik reprezentacji Polski, Ireneusz Jeleń (28 l.) nie zwalnia tempa. W meczu z Cean "Jelonek" dołożył dwa trafienia.

Przedostatni zespół Ligue 1 do 86. minuty prowadził 1:0 na wyjeździe z AJ Auxerre. Wtedy przypomniał o sobie były snajper płockiej Wisły.

Dwa gole zdobyte odpowiednio w 86. i 89. minucie, zapewniły gospodarzom zwycięstwo. Imponujący skutecznością reprezentant Polski uzbierał w obecnym sezonie już 10 ligowych trafień. W wymienionym meczu obok Jelenia, który zaliczył 90 minut, wystąpił także Dariusz Dudka. Polski obrońca opuścił jednak plac gry w 73. minucie.

Polski napastnik szczególnie ciężko pracował, by ocalić jakąkolwiek zdobycz punktową i w odróżnieniu od ubiegłej kolejki tym razem jego uderzenia były precyzyjne. Za swój wysiłek Jeleń został nagrodzony w 86. minucie. Posłał piłkę w środek bramki z pola karnego i doprowadził do wyrównania.

W 89. minucie po podaniu wprowadzonego 5 minut wcześniej Lynela Kitambali skutecznie uderzył z prawej strony szesnastki.

Drużyna Polaków zajmuje bezpieczne 10. miejsce z 43 punktami.

AJ Auxerre - SM Caen 2:1 (0:0)
0:1 Proment 61. min
1:1 Jeleń 86. min
2:1 Jeleń 89. min