Kamil Glik

Serie A: Gol Kamila Glika w 100. występie dla Torino [WIDEO]

2014-09-25 0:49

W 4. kolejce włoskiej Serie A Torino pokonało Cagliari Calcio 2:1, notując swoje pierwsze zwycięstwo w tym sezonie. Dla Kamila Glika było to wyjątkowe spotkanie - 100. występ w barwach klubu z Turynu. Swój jubileusz uczcił bramką.

Był to mecz dwóch najgorszych drużyn Serie A. Przed 4. kolejką spotkań Torino zajmowało przedostatnie miejsce, natomiast Cagliari zamykało ligową tabelę. Gospodarze rozpoczęli to spotkanie z animuszem i po szybkim trafieniu Andrei Cossu wyszli na prowadzenie. Ich radość nie trwała jednak długo, gdyż w 21. minucie po dobrym dośrodkowaniu z rzutu rożnego gola strzałem głową zdobył Kamil Glik. Chwilę później swoje trafienie dołożył Fabio Quagliarella i na przerwę piłkarze Torino schodzili prowadząc 2:1.

Dziewięć goli w meczu Parma - Milan! Fantastyczna piętka Meneza [WIDEO]

W drugiej połowie mieliśmy więcej fauli niż sytuacji podbramkowych i gościom z Turynu do końca spotkania udało się dowieźć korzystny rezultat. Dzięki tej wygranej drużyna Glika awansowała na 11. miejsce w tabeli. Cagliari z jednym punktem na koncie pozostaje na dnie.

Cagliari Calcio - Torino 1:2 (1:2)
Bramki: Andrea Cossu 11 - Kamil Glik 21, Fabio Quagliarella 29