Sebastian Steblecki, Cambuur

Autor: East News Sebastian Steblecki

Sebastian Steblecki w jedenastce kolejki Eredivisie!

2014-11-10 17:36

To był polski mecz w Holandii! W spotkaniu Cambuur - Ajax Amsterdam aż dwóch naszych rodaków trafiło do siatki. Arkadiusz Milik zdobył dwie bramki, ale na większe słowa uznania zasłużył Sebastian Steblecki. Pomocnik strzelił gola wielkiej firmie, jaką jest Ajax. Docenili to eksperci, zajmujący się Eredivisie, którzy wybrali go do najlepszej jedenastki kolejki.

Choć ekipa Stebleckiego przegrała 2:4, to Polak - zdaniem mediów - był najlepszym zawodnikiem swojego zespołu. Dziennik "De Telegraaf" wystawił mu notę 7,5 i wybrał go do najlepszej drużyny kolejki. Spośród wszystkich piłkarzy, jacy się w niej znaleźli, żadnego nie oceniono wyżej. Jedynie Anwar El Ghazi (Ajax) i klubowy kolega Stebleckiego Etienne Reijnen zasłużyli na taką samo notę (7,5).

Mecz w Holandii przerwany przez... fretkę! [WIDEO]

Co ciekawe, był to dla Polaka pierwszy mecz, w którym wystąpił od pierwszej minuty. Mimo porażki spłacił zaufanie trenera w sposób najlepszy z możliwych. Miejmy nadzieję, że w kolejnych spotkaniach będzie już etatowym zawodnikiem pierwszej jedenastki.

Przypomnijmy, że Steblecki trafił do Cambuur latem z Cracovii. Wszystko było załatwiane "last minute" w ostatnich godzinach okna transferowego, a powodzenie transakcji ogłoszono 1 września. 22-latek podpisał dwuletni kontrakt, a klub z Krakowa zarobił na nim ok. 100 tys. euro.