Ligue 1: Remis Auxerre, cały mecz Jelenia

2009-09-20 14:14

W meczach 6. kolejki Ligue 1 cenne wyjazdowe zwycięstwa odniosły Bordeaux, Rennes, Monaco i Valenciennes. Trzy punkty dopisali do swojego konta także piłkarze Lorient i Olympique Marsylia.

Jedyny remis w sobotnich spotkaniach padł w starciu St Etienne z Auxerre, w barwach którego 90 minut na boisku przebywał napastnik Ireneusz Jeleń. Snajper miał okazje do strzelenia bramki jednak dwukrotnie na drodze stawali mu obrońcy. Drugi z Polaków, Dariusz Dudka cały mecz przesiedział na ławce rezerwowych.

Mistrzowie Francji zgodnie z planem przywieźli komplet "oczek" z Boulogne i nadal zajmują pozycję lidera. Efektownie wyjazd do Grenoble podsumowali gracze Rennes, którzy zaaplikowali gospodarzom cztery gole. Niezadowoleni z meczu z Valenciennes są z pewnością kibice Socheaux, którzy mimo prowadzenia po pierwszej połowie polegli u siebie 2:5. Identyczne zwycięstwa (3:1) zaliczyły Lorient i Monaco, które pokonały odpowiednio Nancy i Nice.

W ostatnim sobotnim meczu Olympique Marsylia pokonał u siebie sąsiadów z tabeli, Montpellier i awansował na pozycję wicelidera. W niedzielę odbędą się jeszcze trzy mecze: Toulouse - Le Mans, Lens - Lille i PSG - Olympique Lyon.

Boulogne - Bordeaux 0:2 (0:1)
0:1 Gouffran 34
0:2 Gouffran 70

Grenoble - Rennes 0:4 (0:3)