Jeleń trafi na pewno

2009-12-12 2:00

Niby nie można niczego przesądzać jeszcze przed meczem, ale jeśli nadchodzi spotkanie Auxerre - Lorient, to jest niemal pewne, że gola zdobędzie Ireneusz Jeleń (28 l.). Polak po dwóch tygodniach przerwy wraca do gry i trafia mu się wręcz wymarzony dla niego rywal - właśnie Lorient. W sześciu dotychczasowych meczach z tą drużyną Jeleń zdobył... sześć goli.

Ostatnio po raz kolejny potwierdziła się zasada, że bez niego Auxerre nie jest w stanie nic ugrać. Polak leczył kontuzjowaną nogę, a jego zespół przegrał oba spotkania i z pierwszego miejsca spadł na piąte.

Irek wraca na sobotni mecz i wszyscy zacierają ręce, bo znów "pachnie" bramkami. Od kilku dni informacja o powrocie "Jelonka" jest główną na oficjalnej stronie klubu. Dla polskiego napastnika będzie to 99. mecz we francuskiej ekstraklasie. Jubileuszowy, setny, czeka go już w środę, kiedy w 17. kolejce Auxerre będzie podejmowało Valenciennes.

Dobrą serię kontynuuje Ludovic Obraniak (25 l.). Lille wygrało w czwartek z St-Etienne 4:0, a to oznacza trzecie kolejne zwycięstwo i trzeci mecz, w którym Lille strzeliło 4 gole (wcześniej 4:0 z Valenciennes i 4:3 z Lyonem). Reprezentant Polski grał 82 minuty.