Bundesliga. Dortmund rozbił beniaminka. Hat-trick Roberta Lewandowskiego

2011-10-01 19:19

Po klęsce 0:3 z meczu z Olympique Marsylia w Lidze Mistrzów, Borussia Dortmund wyładowała swoją sportową złość na beniaminku Bundesligi - FC Ausburg. Bohaterem wygranego 4:0 meczu został Robert Lewandowski, który trzykrotnie wpisał się na listę strzelców.

W 8. kolejce mistrzowie Niemiec odnieśli pewne zwycięstwo. Lewandowski już przed przerwą dwukrotnie umieścił piłkę w siatce rywali. Po raz pierwszy w 30., a następnie w 45. minucie. Przy pierwszej bramce asystował Mario Goetze, któremu Polak odwdzięczył się w drugiej połowie. Tym razem to "Lewy" zaliczył asystę przy trafieniu Niemca. W 75. minucie Borussia prowadziła więc 3:0, a duet Goetze-Lewandowski wystąpił ponownie w roli głównej kilka minut później. Tym razem znów podawał Niemiec, a hat-trika po strzale głową skompletował były napastnik Lecha Poznań.

Przeczytaj koniecznie: Ekstraklasa. Ruch - Widzew, wynik 3:1. "Niebiescy" zgarniają komplet punktów

W pierwszym składzie Borussi w spotkaniu z beniaminkiem wybiegli też Łukasz Piszczek i Jakub Błaszczykowski. Ten pierwszy rozegrał cały mecz, podobnie jak Lewandowski. Kuba został w 62. minucie zmieniony przez Lucasa Barriosa.