Gwizdek24.pl » Piłka Nożna » Piłka nożna » Legia - Lech. Wynik 1:1. Karne: 5:4. Legia Warszawa z Pucharem Polski! Zapis relacji na żywo.LECH POZNAŃ - LEGIA WARSZAWA LIVE ONLINE. FINAŁ PUCHARU POLSKI

Legia - Lech. Wynik 1:1. Karne: 5:4. Legia Warszawa z Pucharem Polski! Zapis relacji na żywo

Legia Warszawa zdobywa Puchar Polski! W rozgrywanym w Bydgoszczy meczu finałowym w regulaminowym czasie był remis 1:1. W dogrywce nikt nie zdołał trafić do siatki i o tym, kto sięgnie po trofeum decydowały rzuty karne. Bohaterem Legii został Wojciech Skaba (27 l.), który obronił "jedenastkę" wykonywaną przez Bartosza Bosackiego (25 l.).

STRONA NIE ODŚWIEŻA SIĘ AUTOMATYCZNIE. NACIŚNIJ F5, ŻEBY ODŚWIEŻYĆ.

Koniec rywalizacji! Puchar Polski dla Legii Warszawa!

10 karny - Wszystko zależy od Wawrzyniaka. Czy zapewni Puchar Polski dla Legii? Tak! Kotorowski wyczuł jego intencje, ale legionista uderzył precyzyjnie przy lewym słupku!

9 karny - Wołąkiewicz. Czy przedłuży nadzieje Lecha? Trafia! Choć Skaba wybrał dobrą stronę. 4:4

8 karny - Rzeźniczak dołem w lewo, Kotorowski poszedł w prawo. 3:4

7 karny - Mikołajczak efektownie podciął piłke - w środek bramki i 3:3

6 karny - Vrdoljak trafia pewnie! W prawy górny róg. 2:3

5 karny - Rudnevs huknął nie do obrony! 2:2

4 karny - Komorowski przy prawym słupku po ziemi. Kotorowski rzucił się w drugą stronę. 1:2

3 karny - Stilić strzela w prawo - w samo "okno"! 1:1

2 karny - Cabral wybrał lewą część bramki i trafia, lekko unosząc piłkę! 0:1

1 karny - Jako pierwszy strzela Bosacki. Skaba broni strzał po ziemi w prawy róg! 0:0

Karne będą strzelane na bramkę, za którą siedzą kibice Legii.

Trwają narady i wybór egzekutorów "jedenastek".

A więc o tym, który zespół zdobędzie Puchar Polski zadecydują rzuty karne...

Koniec dogrywki

120 min. Stilić strzałem na wiwat kończy dogrywkę.

118 min. Zbyt mocne podania w pole karne po obu stronach raz po raz padają łupem bramkarzy. Konkurs "jedenastek" o krok.

117 min. Długą piłkę do Kucharczyka w ostatniej chwili wybił Wołąkiewicz.

116 min. Murawski dośrodkował zbyt lekko i za głęboko - futbolówkę wyłapuje Skaba.

115 min. Piłkarze nie mają już sił - jako pierwszy ofiarą skurczu padł Wojtkowiak.

114 min. Radović strzela kilka metrów obok słupka.

112 min. Stilić zwiódł obrońców i oddał strzał, ale w bramce poradził sobie Skaba.

111 min. Żółta kartka dla Wojtkowiaka za powalenie Radovicia w środku boiska.

109 min. Wolny dla Legii. Nieudana wrzutka Cabrala, który trafił w dolną część "muru".

107 min. Stilić dośrodkowuje w "szesnastkę", ale uporali się obrońcy na spółkę ze Skabą.

106 min. Warszawianie rozpoczynają ostatnie 15 minut meczu. Jeżeli żadna z drużyn nie zdobędzie gola, dojdzie do rzutów karnych.

Przerwa

105 min. Mikołajczak sam na sam ze Skabą - doskonale wyszedł bramkarz Legii i powstrzymał lechitę!

104 min. Gorąco w polu karnym Legii, ale nikt nie zdołał oddać strzału.

103 min. Mikołajczak zmienia Kriwca.

102 min. Soczysty strzał w świetnym stylu broni Kotorowski.

100 min. Żółte kartki dla Rudnevsa i Djurdjevicia.

99 min. Na murawie siedzi Manu. Czyżby kolejny uraz? Tymczasem przepychanka w polu karnym Legii.

98 min. Po rzucie rożnym Hubnik znalazł się z piłką przed bramką rywali. Niewiarygodnie przestrzelił!

97 min. Oblężenie bramki Lecha - żaden z legionistów nie oddał jednak skutecznego strzału w światło bramki.

96 min. Tempo nadal nie jest porywające. Czyżby oba zespoły szykowały się na rzuty karne..?

93 min. Rzut wolny dla Lecha. Kiełb strzela na wiwat - wysoko nad bramką.

92 min. W polu karnym Lecha Manu, jednak w ostatniej chwili "włożyć nogę" zdążył jeden z lechitów. Strzału próbował jeszcze Radović, ale nie było to uderzenie, które mogło zaskoczyć Kotorowskiego.

91 min. Zaczyna Lech.

Obie ekipy wracają na ostatnie 30 minut spotkania.

Przed nami zatem dogrywka.

Koniec regulaminowego czasu gry

90+4 min. Po błędzie obrońców Legii rzut rożny dla poznaniaków. Próba strzału zablokowana, warszawianie wybijają ją jak najdalej, czekając na gwizdek sędziego - doczekali się.

90+2 min. Vrdoljak atakuje nakładką i rzut wolny dla Lecha. Ponad 30 metrów do bramki. Kriwiec dośrodkowuje w "szesnastkę", ale wybijają legioniści.

91 min. Sędzia dolicza 4 minuty.

90 min. Kiełb zdołał oddać strzał w asyście trzech legionistów - trafia w poprzeczkę!

89 min. Rzut rożny dla Legii - piłka trafia wprost na głowę Hubnika, który strzela mocno, ale Kotorowski nie dał się zaskoczyć!

88 min. Niespodziewanie w dobrej sytuacji - długim podaniu - znalazł się Manu. Minął bramkarza, ale źle wypuścił sobie piłkę i nie zdołał jej opanować. Strzelił w powietrze, po nodze obrońcy.

87 min. W ostatnich minutach regulaminowego czasu gry najciekawiej jest... na trybunach!

85 min. Manu wrzuca piłkę w pole karne, ale ta błyskawicznie wybita. Gdy znowu próbował dograć Cabral, Kucharczyk został złapany na spalonym.

82 min. Tempo gry zdecydowanie spadło. Oglądamy głównie przepychanki, auty i rzuty wolne.

80 min. Trwa napór Legii. Wszystko kończy się jednak dobrze dla Lecha i gra będzie rozpoczęta od bramki.

79 min. Henriquez podaje bardzo niedokładnie - do... Skaby.

78 min. Piłka odbijała się od nóg zawodników w "murze" i dotoczyła się do Kotorowskiego - słabe wykonanie tego stałego fragmentu gry.

77 min. Murawski powstrzymał Cabrala. faulem. Rzut wolny dla Legii sprzed pola karnego lechitów...

76 min. Choto nie wraca na boisko po udzieleniu pomocy medycznej. W jego miejsce trener Skorża wpuścił na murawę Cabrala.

75 min. Na murawie siedzi Choto - kontuzja obrońcy Legii. Tymczasem zmiana w Lechu. Na murawie pojawił się Jacek Kiełb.

74 min. Kriwiec odgrywa na dobrą pozycję do Stilicia, a ten strzela przy słupku, lecz za słabo i piłkę łapie Skaba.

72 min. Niespodziewanie w idealnej sytuacji przed bramką Lecha znalazł się Rzeźniczak, ale zamiast strzelać, próbował podawać!

71 min. Za długie podanie do Manu i piłkę chwyta Kotorowski.

69 min. Semir Stilić wchodzi w miejsce Injaca.

67 min. GOL! 1:1! Manu uderzył sprzed pola karnego, a piłka po rykoszecie - po nodze rywala - wpada pod samą poprzeczkę.

66 min. Manu próbował strzału, ale skończyło się na... podaniu do Kotorowskiego.

65 min. Wybija Kriwiec, a w polu karnym najwyżej skacze Skaba i łapie piłkę.

64 min. Rzut rożny dla Lecha. Niecelny strzał Djurdjevicia, ale piłka otarła się o któregoś z legionistów. Następny "róg".

62 min. Legia próbuje coś z działać, choć na razie stać ją tylko na serię podań. Brakuje strzału.

59 min. Michał Kucharczyk wchodzi za Macieja Rybusa.

58 min. Lech w ofensywie. Legia głównie wybija piłki i na chwilę wyjaśnia sytuacje.

57 min. Efektowna akcja Lecha! Zwieńczeniem była piłka do środka pola karnego do Rudnevsa - ten strzelał z woleja! Ładnie, ale piłka leci minimalnie nad bramką.

56 min. Wilk w polu karnym, naciskany przez Rzeźniczaka, uderzył ponad bramką.

54 min. Wilk gra bardzo agresywnie w drugiej połowie. Czy nie skończy się to dla niego drugą żółtką kartką?

53 min. Żółta kartka dla Wawrzyniaka za faul na Kriwcu na połowie Lecha.

52 min. Uderzenie Murawskiego z dystansu, ale w środek bramki, a na posterunku był Skaba - pewnie złapał piłkę.

51 min. Borysiuk strzela z daleka - bardzo wysoko i niecelnie.

50 min. Wilk dobrze podał w pole karne do Rudnevsa, ale tu świetnie interweniował Choto i jeszcze był faulowany przez lechitę.

48 min. Lech w ataku. Rudnevs próbował oszukać Choto i posłać piłkę między nogami rywala, ale legionista nie dał się zaskoczyć. Po wybiciu z autu Wilk ciągnie za rękę Rzeźniczaka i rzut wolny dla warszawian.

47 min. Legia próbuje wciągać przeciwników na swoją połowę, a następnie... wybija piłkę za linię końcową obok bramki Lecha (trudno nazwać to strzałem, gdyż piłka wyszła bliżej chorągiewki niż bramki).

46 min. Kriwiec z Murawskim zaczynają drugą część gry.

Zespoły wracają na murawę. Marcin Komorowski zmienia Inakiego Astiza.

Koniec I połowy

45+2 min. Sędzia kończy pierwszą połowę.

45+1 min. Injac faulem taktycznym w środku boiska powstrzymał Rybusa. Również zobaczył żółtą kartkę.

45 min. Hubnik wszedł nakładką w nogę Injaca w środku boiska. Żółta kartka dla legionisty.

44 min. Lech atakuje po raz kolejny, ale dobrze wraca Manu i przerywa akcję rywali.

42 min. Rzut rożny dla Lecha. Legia oddala zagroźenie, dalekim wybiciem. Później próbuje jeszcze Kriwiec, ale po prostu wybił piłkę za linię końcową.

39 min. Murawski minął kilku rywali, wyszedł sam na sam ze Skabą, jednak to bramkarz Legii wygrał ten pojedynek.

37 min. Gorąco na boisku! Vrdoljak miał pretensje do piłkarzy Lecha, a później do sędziego. Skończyło się na żółtej kartce dla kapitana Legii.

36 min. Poznaniacy cały czas utrzymują się przy piłce, choć są to tylko podania na własnej połowie.

34 min. Lech zademonstrował serię podań w polu karnym, ale skończyło się na spalonym.

32 min. Rzut rożny dla Legii. Wawrzyniak strzela głową - obok bramki.

29 min. GOL! 1:0 dla LECHA! Injac huknął w "okienko" z ponad 30 metrów! Skaba próbował interweniować, ale przy tak mocnym i precyzyjnym strzale był bez szans.

27 min. Rybus z rzutu wolnego i piłka wybita. Tym razem żółta kartka dla Rzeźniczaka za faul przy linii środkowej.

26 min. Wilk dostaje żółtą kartkę za faul na Radoviciu.

24 min. Piłka w rękach Skaby - właściwie bardziej po podaniu od lechitów niż strzale.

23 min. Dużo walki w środku boiska. Jak tak dalej pójdzie to nikt nie zdoła rozstrzygnąć sprawy w ciągu 90 minut...

21 min. Legia w natarciu. Nie było jednak strzału na bramkę Lecha.

18 min. Po rzucie wolnym dla Legii, w zamieszaniu Astiz znalazł się pół metra przed bramką Lecha, ale świetnym refleksem wykazał się Kotorowski i uprzedził napastnika.

17 min. Po rozegraniu rzutu rożnego strzał Wilka został zablokowany, jednak Lech odzyskał piłkę. Skończyło się na strzale Kriwca, który o centymetry minął lewy słupek bramki Skaby.

16 min. Wilk uderza efektownie z ponad 20 metrów, a piłkę na "róg" wybija Skaba.

14 min. W odpowiedzi długa piłka w pole karne do Hubnika, ale sędzia odgwizduje faul napastnika na Injacu.

13 min. Murawski zagrywa świetnie wzdłuż bramki legionistów, a Manu w ostatniej chwili wyprzedza Wilka i ratuje swoją drużynę. Rzut rożny bez efektu.

12 min. Lech zamyka Legię na jej połowie.

10 min. Tempo na razie nie jest powalające. Lekka przewaga Lecha, który próbuje kolejnych ataków.

9 min. Rudnevs zdołał dogonić piłkę przed końcową linią i odegrać w "szesnastkę", ale Choto z cały sił wybił ją daleko przed siebie - na aut.

7 min. Astiz wygrywa pojedynek z Kriwcem - atak poznaniaków udaremiony i aut dla Legii.

6 min. Rudnevs powstrzymany faulem w środku pola przez Astiza.

5 min. Kibice na trybunach intonują tradycyjną przyśpiewkę o Polskim Związku Piłki Nożnej... ;-)

4 min. Vrdoljak przejął piłkę przed polem karnym Lecha i chciał zagrać do Radovicia, ale poradzili sobie obrońcy ekipy z Poznania.

3 min. Rudnevs oddaje pierwszy strzał w tym meczu - piłka przelatuje jednak wysoko nad bramką.

1 min. Rozpoczyna Legia.