Mundial RPA 2010: mecz Portugalia - Korea Płn., wynik 7:0. Wódz wam tego nie daruje!

2010-06-22 3:00

To była prawdziwa masakra! Portugalia zmiażdżyła Koreę Północną aż 7:0. Kiedy w 1966 r. te dwa zespoły zmierzyły się w 1/4 finału MŚ, Azjaci przegrali 3:5, a wściekły wódz Kim Ir Sen za karę powsadzał na krótko piłkarzy do więzień. Aż strach pomyśleć, co czeka Koreańczyków i ich rodziny po wczorajszej klęsce.

Syn Kim Ir Sena - Kim Dzong Il również potrafi być bezwzględny. A jego wściekłość będzie tym większa, że spotkanie z Portugalią - po raz pierwszy w historii MŚ - transmitowane było na żywo w tym komunistycznym państwie (mecz z Brazylią Koreańczycy obejrzeli po 17 godzinach).

Pierwsza połowa była w wykonaniu Azjatów dobra. Potem jednak wyglądali tak, jakby skończyły im się baterie. Wyczerpani popełniali błędy, co wykorzystywali rywale.

Do siatki trafił nawet Cristiano Ronaldo! Gwiazdor Realu ostatni raz strzelił gola w reprezentacji 16 miesięcy temu, co portugalscy dziennikarze wypominali mu przy każdej okazji. W 87. minucie gwiazdor Realu znalazł się w sytuacji sam na sam. Bramkarz odbił piłkę, która spadła Ronaldo... na plecy. Po chwili uśmiechnięty od ucha do ucha Cristiano wepchnął ją do pustej bramki.

Portugalia jest już w zasadzie pewna awansu. WKS może się z nią jeszcze zrównać punktami, ale "Słonie" mają stosunek goli gorszy o 9 bramek. To najwyższa wygrana Portugalczyków w historii MŚ. Poprzedni rekord pobili w 2002 r., gromiąc 4:0 Polaków...

Portugalia- Korea Płn. 7:0

1:0 Meireles 29. min, 2:0 Simao 53. min, 3:0 Almeida 56. min, 4:0 Tiago 60. min, 5:0 Liedson 81. min, 6:0 Ronaldo 87. min, 7:0 Tiago 89. min
Sędziował: Pablo Quinteros (Chile), widzów: 63 700
Portugalia: Eduardo 4 - Miguel 4, Alves 3, Carvalho 4, Coentrao 4 - Tiago 5, Mendes Ż 3, Meireles 5 (70. Veloso) - Ronaldo 4, Almeida Ż 4 (77. Liedson), Simao 4 (74. Duda)
Korea Płn.: Myong Guk 2 - Jong Hyok 1 (75. Song Chol), Chol Jin Ż 1, Nam Chol 1 (58. Kum Il), Kwang Chon 1 - In Guk 1 (58. Yohg Jun 1), Jun Il 1, Yun Nam 1, Yong Jo Ż 2, Yong Hak 1 - Tae Se 2