MŚ 2010: Mecz RPA - Urugwaj, wynik 0:3. Urugwaj pokonał RPA - NA ŻYWO

2010-06-16 22:20

W pierwszym z meczów drugiej serii spotkań na Mundialu 2010 - Urugwaj pokonał RPA 3:0. Było to z pewnością jedno z ciekawszych spotkań tej imprezy. Gospodarze polegli ze znacznie lepszą drużyną. To był popis gry Diego Forlana i jego kolegów.

Jedynie początek spotkania był wyrównany. Bo z minuty na minutę coraz jaśniej zaznaczała się przewaga Urugwajczyków. Byli lepiej zorganizowani, lepsi technicznie i skuteczniejsi.

Pierwszą bramkę zdobył strzałem z dystansu świetnie grający Diego Forlan. I na przerwę piłkarze gospodarzy schodzili przegrywając 0:1.

Początek drugiej połowy nie zmienił obrazu gry. Urugwajczycy przewyższali przeciwników w każdym elemencie. Czego wyrazem były dwie kolejne bramki. Awans RPA do kolejnej fazy turnieju znacznie się oddalił.

ZAPIS RELACJI

90 min  + 4 Gol! 3:0! Strzela Pereira!

90 min.
Sędzia przedłuża spotkanie o 5 minut. Nie wygląda już jednak , żeby cokolwiek mogło się zmienić. Urugwaj kontroluje wydarzenia na boisku i spokojnie czek na ostatni gwizdek.

86 min.
RPA utrzymuje się przy piłce. Urugwaj po zdobyciu drugiej bramki zwolnił tempo gry. Ale udaje im się kąśliwie kontrować

82 min.
Niektórzy kibice "Bafana Bafana" już opuszczają stadion nie widząc szans dla swojej drużyny.

78 min. GOOL!! 2:0!
Forlan po raz drugi ucisza denerwujące afrykańskie wuwuzele! Stadion w Pratorii zamarł w ciszy. Tylko cud może może odebrać zwycięstwo Urugwajowi.

75 min Rzut karny dla Urugwaju!
Po faulu na Suarezie. Czerwona kartka dla bramkarza RPA - Khune! Boisko opuszcza Pienaar.

72 min.
Faulowany Pienaar. Szansa na dośrodkowanie. Wuwuzele coraz głośniej. "Bafana Bafana" ma coraz mniej czasu na wyrównanie. Ciężar gry przerzucony pod bramkę Urugwaju. Jednak wszystko na nic.

66 min.
Zmarnowana szansa RPA, strzał głową obok bramki. Mecz toczy się w rytmie - akcja za akcje. Następnie strzał z dystansu wyłapuje golkiper Urugwaju.

60 min.
RPA szuka szans z kontrataku. Ale Urugwajczykom udaje się odzyskać piłkę. Ale kontrakcja Urugwaju groźniejsza strzela Pereira, jednak niecelnie.

56 min.
Na wydarzenia reaguje trener RPA - Pereira i robi zmianę. Na boisku pojawia się Moriri.

52 min.
Mimo tego, że przegrywają to Afrykańczycy nie potrafią skutecznie zaatakować. W posiadaniu piłki utrzymują się Urugwajczycy. Ładne dośrodkowanie Forlana. Jednak Lugano nie trafił czysto w piłkę.

49 min.
Rzut wolny dla Urugwaju. Do piłki podchodzi Forlan. Suarez opatrywany poza boiskiem. Urugwaj w 10-tke. Piłka jednak przelatuje przez pole karne. Nie zrozumieli się w tej sytuacji zawodnicy Urugwaju.

46 min.
Strata piłki przez Pienaara, ale nie dokładnie Pereira.

II POŁOWA

Koniec pierwszej połowy. Za nami dobre 45 minut. Sporo akcji, walka w środku pola, ciekawe wymiany podań. No i przede wszystkim piękna bramka Diego Forlana.

44 min.
Akcja Urugwaju, długo utrzymywali się przy piłce, jednak akcja zakończona niecelnym strzałem z dystansu. Futbolówka przeleciała kilka metrów nad bramką.

39 min.
Wreszcie składna akcja RPA. Dośrodkowanie na głowę. Jednak Mphela niecelnie. Było blisko wyrównania.

32 min.
Kolejna indywidualna akcja Suareza, który strzał w boczną siatkę. Urugwaj nadal bardzo groźny. To oni dyktują rytm gry i przebieg wydarzeń na boisku.

28 min.
Gol skutecznie na kilka minut uciszył wuwuzele. Piłkarze RPA nie mają w tej chwili żadnych argumentów na sforsowanie obrony przeciwników. Dobrze ustawiona defensywa Urugwaju.

24. min GOOL!!! Diego Forlan!
Cudowne uderzenie napastnika Atletico Madryt. Piłka odbiła się jeszcze od głowy Mokoeny. To 25-ty gol Forlana w reprezentacji

22 min.
Bardzo ładna akcja Suareza zakończona dobrym strzałem. Jednak wprost w bramkarza RPA.

19 min. Zamieszanie pod bramką Urugwaju, po dośrodkowaniu z rzutu wolnego. Ale obrońcom udaje się wyjaśnić sytuację.

17 min. Ponownie strzelał Tshabalala i znów niecelnie. Afrykańczykom udało się przenieść ciężar gry na połowę przeciwników. Ale jak na razie nie wiele z tego wynika.

13 min. Urugwaj cały czas wysoko pressingiem, co bardzo utrudnia konstruowanie akcji piłkarzom RPA. Przypomniał o sobie strzelec bramki dla RPA z pierwszego meczu z Meksykiem - Tshabalala. Ale jego strzał z dystansu wysoko ponad poprzeczką.

10 min. Akcja kombinacyjna Urugwaju. Widać świetne wyszkolenie techniczne zawodników tego kraju. Jednak to zagranie nie przynosi żadnego skutku.

7 min. Pierwszy strzał Urugwaju, jednak Suarez niecelnie. Wymiana podań między nim, a Diego Forlanem naprawdę imponująca.

5 min. Rzut wolny dla Urugwaju, po faulu na Suarezie, może być groźnie. Do uderzenia szykuje się Forlan. Kibice starają się go zdekoncentrować bezsensownym rykiem wuwuzeli. Żółta kartka dla Pienaara za wyjście z muru. Forlan strzela ponownie. Strzał zablokowany!

2 min. RPA utrzymuje się przy piłce. Faul w okolicach pola karnego Urugwaju. Efektem tego pierwszy rzut rożny dla RPA. Uraz obrońcy Urugwaju Lugano , po zderzeniu z kolegą z drużyny.

1 min. Rozpoczynają Afrykańczycy. Spokojnie konstruując akcję. Jednak pressing Urugwaju przynosi efekt. Piłka zagrana do Suareza, jednak ten na spalonym.

Drużyny są już na płycie boiska. Słuchamy hymnów narodowych: Urugwaju i RPA.

I POŁOWA

- Przegrywający odpada - nie ma wątpliwości trener Urugwaju Oscar Tabarez przed meczem z RPA w piłkarskich mistrzostwach świata.

Składy:

RPA: 16-Itumeleng Khune - 2-Siboniso Gaxa, 3-Tsepo Masilela, 20-Bongani Khumalo, 4-Aaron Mokoena - 12-Reneilwe Letsholonyane, 13-Kagisho Dikgacoi, 10-Steven Pienaar, 11-Teko Modise, 8-Siphiwe Tshabalala - 9-Katlego Mphela

Urugwaj: 1-Fernando Muslera - 2-Diego Lugano, 3-Diego Godin, 4-Jorge Fucile, 16-Maximiliano Pereira - 15-Diego Perez, 17-Egidio Arevalo, 11-Alvaro Pereira - 7-Edinson Cavani, 9-Luis Suarez, 10-Diego Forlan.

Sędzia: Massimo Busacca (Szwajcaria).