Holandia - Urugwaj, wynik 3:2, RELACJA NA ŻYWO

2010-07-07 0:25

Holandia awansowała do finału Mistrzostw Świata. Po niesamowicie emocjonującym meczu Holendrzy pokonali Urugwaj 3:2. Teraz czekają na zwycięzce meczu Niemcy - Hiszpania.

ZAPIS RELACJI

Koniec meczu Holandia w finale!!

92 min. Maxi Pereira i gool!! Jest 3:2 w Urugwaju odżywa nadzieja.

89 min.
Z boiska schodzi Arjen Robben. Zastępuje go Elia.

86 min.
Robben marnuje sytuacje sam na sam. Tym razem górą Muslera.

83 min.
Holandia pewnie prowadzi. Zawodnicy Van Marvijka spokojnie rozgrywają piłkę i panują nad wydarzeniami na boisku.

73 min. Robben i gool! 3:1
No i wydaje się , że już po wszystkim. 15 minut od końca - 2 gole przewagi "Oranje".  To bramka 2200 w historii Mistrzostw Świata.

70 min. GOL! Holandia!! strzela Sniejder,

67 min.
Dobrze z wolnego strzela Diego Forlan. Świetna interwencja Sketelenburga.

60 min.
Pereira wybija piłkę daleko od pola karnego, ale Forlan nie jest w stanie do niej dojść.

55 min.
Rzut rożny dla Urugwaju. Holandia domagała się faulu. Dośrodkowuje Diego Forlan. Holandii udaje się jednak wyjść z tego obronną ręką.

50 min.
Dobra akcja Urugwaju. Piłkę przejmuje Cavani. Jednak Holendrom w ostatniej chwili udaje się zażegnać niebezpieczeństwo.

46 min.
Na boisku pojawiała się Rafael van der Vaart, zmienia De Zeeuwa.

Diego Forlan potrzebuje jeszcze jedynie 3 bramek by wyrównać rekord najlepszego strzelca w historii Urugwaju.

II Połowa

Koniec pierwszej połowy. Remis 1:1 to zasługa wspaniałych strzałów Giovanniego van Bronckhorsta i Diego Forlana. Holendrzy co prawda mięli więcej z gry jednak Urugwaj w swoim stylu ukąsił tuż prze przerwą.

41 min. GOL Diego Forlan!!! Pięknie zagranie Forlana. Napastnik Atletico Madryt przekłada sobie piłkę i strzala z około 30 metrów. Bramkarz Sketelenburg nie popisał się przy tej interwencji jest 1:1.

34 min.
Ależ okazje marnuje Cavani. Wpada w pole karne jednak zamiast podać, zwleka i ostatnie traci piłkę było groźnie pod bramką Sketelenburga.

30 min.
Dobra akcja Holendrów, po wymianie podań piłka trafia do Robbena, jednak ten fauluje w polu karnym.

26 min.
Bardzo groźnie wyglądająca kontuzja De Zeeuwa. Piłkarz Urugwaju próbując uderzyć z przewrotki trafia Holendra w twarz.

21 min.
Żółtą kartką za faul na Robbenie został ukarany Pereira.

18 min. Gol !! Cudowne trafienie van Bronckhorsta! Wspaniały strzał z dystanu i Holandia wychodzi na prowadzenie.

15 min.
Jak na razie senne tempo meczu w Kapsztadzie. Drużyny wyraźnie próbują wyczuć przeciwnika i wstrzymać się z groźniejszymi akcjami.

12 min.
Piłkę przed polem karnym przejmuje Sneijder. Jednak jest strzał trafia w kolegę z drużyny Robina van Persiego.

10 min.
Dośrodkowuje Kyut. Do piłki stara się dojść Robben jednak spokojnie łapie ją Muslera.

4 min.
Akcja Robbena, wkracza Sneijder dośrodkowuje, piłka trafia do Kyuta, jednak ten nie trafia czysto w piłkę wynik bez zmian, a było groźnie.

Jeżeli Holandia awansuje do finału będzie to dla nich pierwszy finał Mundialu w którym nie będą musli grac z gospodarzami jak w 1974 i 1978 roku.

1 min.
Początek meczu rozpoczęli Urugwajczycy. Faworytem jednak Holandia.

Diego Lugano i Nicolas Lodeiro to kontuzjowani gracze Urugwaju, którzy ze względu na urazy nie mogą grać w dzisiejszym meczu.

W przypadku otrzymania żółtej kartki żaden z zawodnikó nie jest zagrożony dyskwalifikacją na kolejny mecz.