Twardziele ze Wschodu

2009-11-06 2:30

Zespoły "zza Żelaznej Kurtyny" Dynamo Kijów i Rubin Kazań, napędziły wielkiego strachu piłkarskim potentatom - Interowi i Barcelonie.

Dynamo było bardzo bliskie sensacyjnego zwycięstwa nad Interem w Kijowie. Jeszcze do 86. minuty prowadziło 1:0, po bramce Andrija Szewczenki. Piłkarze z Włoch jednak nie odpuszczali, atakowali i w ciągu trzech minut zdobyli dwa gole (Milito w 86. min i Sneijder w 89. min). Tym samym Inter przełamał niechlubną passę ośmiu meczów w LM bez zwycięstwa.

- Moja drużyna pokazała charakter, walczyła do końca, wygrana nam się należała - mówił trener mediolańczyków Jose Mourinho (46 l.).

Mimo zwycięstwa Inter nie może być pewien awansu z grupy F. Po bezbramkowym remisie Barcelony z Rubinem sprawa awansu jest wciąż otwarta. Awansować może także Rubin, który w spotkaniach z Barceloną wywalczył w sumie aż 4 punkty (wcześniej wygrał w Barcelonie 2:1 - red.). - Teraz nie boimy się nikogo - zapowiada napastnik Rubina Aleksandr Bukharow (24 l.).

Czy zespoły z dawnego Związku Radzieckiego wyeliminują wielkich faworytów Ligi Mistrzów? Nie można tego wykluczyć.