Real - Schalke. Królewscy postawili kropkę nad "i"

2014-03-18 23:36

Real Madryt sprawę awansu do ćwierćfinału Ligi Mstrzów załatwił już w Gelsenkirchen, gdzie rozbił Schalke 6:1. W rewanżu "Królewscy" zagrali mniej efektownie, ale pewnie wygrali 3:1. Dwa gole zdobył niezawodny Cristiano Ronaldo.

Zgodnie z oczekiwaniami Real od początku przejął inicjatywę. W 21. minucie Gareth Bale  idealnie wyłożył piłkę przed bramkę, gdzie czekał Ronaldo. Portugalczyk nie zwykł marnować takich okazji. Siedem minut później powinno być 2:0, ale Avlaro Morata fatalnie skiksował będąc przed bramkarzem Schalke.

W 31. minucie niespodziewany cios zadali piłkarze Schalke. Tim Hoogland zdecydował się na strzał z dystansu, piłka odbiła się od Sergio Ramosa, co zupełnie zmyliło Ikera Casillasa.

Puchar Polski. Zawisza - Górnik. Bydgoszczanie bliżej półfinału

Po zmianie stron tempo meczu nieco spadł. Dopiero w ostatnim kwaransie Real zadał dwa ostateczne ciosy. W 74. minucie Ronaldo po indywidualnej akcji znów wyprowadził gospodarzy na prowadzenie. Minutę później wynik na 3:1 ustalił Morata.

W drugim wtorkowym meczu Chelsea pokonała Galatasaray 2:0 i awansowała do ćwierćfinału.

Real Madryt - Schalke 04 Gelsenkirchen 3:1 (1:1)