Cristiano Ronaldo, Real Madryt

Autor: Eastnews Cristiano Ronaldo, Real Madryt

Real Madryt rozgromił FC Basel. Ronaldo goni Raula [WIDEO]

2014-09-17 0:51

Real Madryt udanie zainaugurował nowy sezon Ligi Mistrzów. "Królewscy" rozgromili u siebie FC Basel 5:1. Jednego z goli zdobył Cristiano Ronaldo, który ściga Raula Gonzaleza w klasyfikacji najlepszych strzelców rozgrywek w historii.

Podopieczni Carlo Ancelottiego strzelanie rozpoczęli już w 14. minucie. W tej sytuacji wyręczył ich jednak obrońca gości - Marek Suchy, który niefortunną interwencją skierował piłkę do własnej bramki. W dalszej części meczu trafiały największe gwiazdy Realu Madryt - Cristiano Ronaldo i Gareth Bale. Czwartą bramkę strzelił James Rodriguez, dobijając nieskuteczne uderzenie Karima Benzemy.

Jerzy Dudek chce, by Robert Lewandowski wygrał Ligę Mistrzów [WIDEO]

Tuż po bramce Kolumbijczyka honorowe trafienie zaliczył Derlis Gonzalez. Wynik 4:1 utrzymał się do końca pierwszej połowy. Po zmianie stron kolejnego gola dołożył Benzema.

Na uwagę zasługuje gol zdobyty przez Cristiano Ronaldo. Dla Portugalczyka to już 68. trafienie w historii Ligi Mistrzów. Do prowadzącego w klasyfikacji najlepszych snajperów rozgrywek Raula traci już tylko trzy gole.

Real Madryt - FC Basel 5:1 (4:1)
Bramki: Suchy 14 (s), Bale 30, Ronaldo 31, Rodriguez 37, Benzema 79 - Gonzalez 38

Real Madryt: Iker Casillas - Nacho Fernandez, Pepe, Sergio Ramos (66. Raphael Varane), Marcelo - Toni Kroos, Luka Modrić (74. Asier Illarramendi), James Rodriguez - Gareth Bale, Karim Benzema (82. Javier Hernandez), Cristiano Ronaldo

FC Basel: Tomas Vaclík - Walter Samuel (64. Yoichiro Kakitani), Fabian Schar, Marek Suchy, Behrang Safari - Taulant Xhaka, Luca Zuffi, Fabian Frei (83. Matias Delgado), Mohamed Elneny - Marco Streller (73. Breel Embolo), Derlis González

Żółte kartki: Pepe 85 - Elneny 55, Samuel 60, Xhaka 90