FC Barcelona - PSG, Lionel Messi i Thiago Silva

PSG - Barcelona 3:2! Fenomenalna piłkarska uczta w Paryżu

2014-10-01 0:38

Mecz Paris Saint-Germain - FC Barcelona 3:2! Gospodarze dokonali niemożliwego. Pozostając w kryzysie, nie mogąc skorzystać z pomocy dwóch największych gwiazd - Thiago Silvy i Zlatana Ibrahimovicia - bez większych problemów roznieśli rozpędzoną ekipę Luisa Enrique! Bohaterem paryżan okazał się znakomity Javier Pastore, który kolejnymi szarżami rozgrywał defensywę "Dumy Katalonii".

Paryż nie wierzył. Nie miał podstaw. Mistrzowie Francji pozostawali w kryzysie. Laurent Blanc miał ponoć pakować walizki. Na dodatek przed starciem z Barcą okazało się, że kontuzje wyeliminowały Thiago Silvę oraz Zlatana Ibrahimovicia.

Tymczasem to gospodarze od pierwszych minut ruszyli na rywali. Najpierw w polu karnym pojedynek fizyczny wygrał David Luiz. Javier Mascherano pobiegł prosto, Brazylijczyk stanął, piłka razem z nim i po chwili Marc-Andre Ter Stegen mógł tylko wyjmować futbolówkę z siatki.

Paryżanie ruszyli świętować, Katalończycy woleli strzelać gole. Andres Iniesta niemal natychmiast rozegrał dwójkowy atak z Lionelem Messim i ten drugi plasowanym uderzeniem pokonał Salvatore Sirigu. Sytuacja wydawała się wracać do normy. Wydawała. Kilka minut później kolejny raz zwariował bowiem Javier Mascherano. Argentyńczyk nie pokrył Marco Verrattiego, a malutki Włoch pokonał głową - po dośrodkowaniu z rzutu rożnego - bramkarza Barcy.

Liga Mistrzów. Zlatan Ibrahimović NIE ZAGRA przeciw Barcelonie

W drugiej połowie lepiej w mecz weszli gospodarze. Javier Pastore wypuścił w bój Gregory'ego Van der Wiela, a ten płaskim dośrodkowaniem uruchomił Blaise'a Matuidiego. Ter Stegen próbował interweniować, ale w efekcie po raz trzeci musiał wyciągać piłkę z siatki.

Katalończyków stać było tylko na gola kontaktowego. Dosłownie kilkadziesiąt sekund po trzeciej bramce dla paryżan, Neymar popisał się efektownym wolejem z czternastu metrów.

Po dwóch kolejkach Ligi Mistrzów Barcelona ma na swoim koncie trzy punkty. PSG wyprzedza Katalończyków o jedno "oczko".

Paris Saint-Germain - FC Barcelona 3:2 (2:1)
Luiz 9, Verratti 28, Matuidi 53 - Messi 11, Neymar 56

PSG: Salvatore Sirigu - Gregory Van der Wiel, David Luiz, Marquinhos, Maxwell - Marco Verratti (69. Yohann Cabaye), Thiago Motta, Blaise Matuidi - Javier Pastore (84. Clement Chantome), Edinson Cavani, Lucas (89. Jean-Christophe Bahebeck)

Barcelona: Marc-Andre Ter Stegen - Dani Alves (81. Sandro Ramirez), Jeremy Mathieu, Javier Mascherano, Jordi Alba - Sergio Busquets, Andres Iniesta, Ivan Rakitić (68. Xavi) - Pedro (63. Munir El Haddadi), Lionel Messi, Neymar

Żółte kartki: Verratti, Matuidi, Van der Wiel - Dani Alves