Francesco Totti, AS Roma

Autor: Eastnews Francesco Totti, AS Roma

Manchester City - AS Roma 1:1. Debiut Łukasza Skorupskiego, Francesco Totti z rekordem

2014-10-01 1:05

Łukasz Skorupski zadebiutował w Lidze Mistrzów i przyczynił się do wywalczenia przez AS Roma punktu w Manchesterze. Włoski zespół zremisował 1:1 z City, a do historii przeszedł Francesco Totti.

Totti trafiając do siatki w 23. minucie został najstarszym strzelcem w historii Ligi Mistrzów. Zawodnik Romy, który w sobotę obchodził 38. urodziny, pobił rekord Ryana Giggsa, który w 2011 roku w elitarnych rozgrywkach zdobył bramkę w wieku 37 lat i dziewięciu miesięcy.

Między słupkami włoskiej drużyny zagrał z kolei Skorupski, który skorzystał na kontuzji Morgana de Sanctisa. Polski bramkarz skapitulował już w 4. minucie, kiedy strzałem z rzutu karnego pokonał go Sergio Aguero. Później Skorupski spisywał się bez zarzutów, ale trzeba przyznać, że nie miał zbyt wiele pracy.

CSKA Moskwa - Bayern Monachium 0:1. Lewandowski bez gola, Bayern wymęczył zwycięstwo [WIDEO]

Dla AS Roma remis w Manchesterze jest świetnym wynikiem. Rzymianie, którzy w pierwszej kolejce fazy grupowej pokonali CSKA Moskwa aż 5:1, mają po dwóch kolejkach cztery punkty. City wywalczyli dopiero pierwszy punkt.

W drugim meczu grupy E Bayern Monachium wygrał w Moskwie z CSKA 1:0.

Manchester City - AS Roma 1:1 (1:1)
Aguero 4 (karny) - Totti 23

Manchester City: Joe Hart - Pablo Zabaleta, Vincent Kompany, Martín Demichelis, Gael Clichy - Jesus Navas (46. James Milner), Fernandinho, Yaya Toure, David Silva - Edin Dzeko (57. Frank Lampard), Sergio Aguero (84. Stevan Jovetić).

AS Roma: Łukasz Skorupski - Maicon (89. Vassílios Torossidis), Konstantínos Manolas, Mapou Yanga-Mbiwa, Ashley Cole - Miralem Pjanić, Seydou Keita, Radja Nainggolan - Gervinho, Francesco Totti (72. Juan Iturbe), Alessandro Florenzi (83. Iossíf Cholevas)

Żółte kartki: Zabaleta - Maicon, Nainggolan.