Liga Mistrzów, mecz Wisła - Skonto wynik 2:0. Wisła dobiła Skonto

2011-07-20 1:20

Mistrzowie Polski po raz drugi okazali się lepsi od Skonto Ryga. Tym razem Wisła Kraków wygrała 2:0 (w pierwszym meczu było 1:0) i tym samym zapewniła sobie awans do III rundy eliminacji Ligi Mistrzów, w której zmierzy się z bułgarskim Liteksem Łowecz.

Jednak rewanż z łotewskim zespołem to nie była dla wiślaków wcale łatwa przeprawa. Podobnie jak przed tygodniem w Rydze, także w Krakowie piłkarze Skonto długo przeszkadzali graczom "Białej Gwiazdy". Wisła miała przewagę, dwukrotnie strzelał na bramkę rywali Cwetan Genkow, ale do przerwy ani razu nie udało się pokonać łotewskiego bramkarza.

Dopiero po przerwie coś się ruszyło w grze krakowskiej drużyny. Impuls do ataku dał Patryk Małecki, który po indywidualnej akcji strzelił gola. Jednak to nie "Mały" zasłużył na wyróżnienie. Najlepszym piłkarzem Wisły był bez wątpienia Ivica Iliev. Po raz kolejny Serb pokazał, że jest to najlepsza inwestycja mistrza Polski w letnim oknie transferowym. Iliev popisał się jeszcze efektowniejszą akcją niż Małecki i podwyższył wynik na 2:0. Wisła wygrała, ale fajerwerków w jej grze nie było. Jednak najważniejszy cel, czyli przepustka do III rundy eliminacji Ligi Mistrzów, został osiągnięty.

Teraz rywalem wiślaków będzie Liteks Łowecz. Mistrzowie Bułgarii bez większych problemów uporali się w rewanżu 3:0 z czarnogórskim Mogren Budva. Bramki dla Bułgarów zdobyli: Zanew (3. min), Todorow (49. min, karny), Janew (80. min). W Czarnogórze Liteks zwyciężył 2:1. Pierwszy mecz z bułgarskim zespołem odbędzie się w Łoweczu (26-27.07), a rewanż w Krakowie (2-3.08).

Wisła - Skonto 2:0

1:0 Małecki 51. min, 2:0 Iliev 64. min
Sędzia: Milorad Mazić (Serbia)
Widzów: 19 300
Wisła: Pareiko - Lamey (88. Jovanović), Jaliens, Chavez, Paljić - Małecki, Sobolewski (75. Nunez), Wilk, Melikson Ż, Iliev Ż (86. Jirsak) - Genkow
Skonto: Malins - Kacanovs, Smirnovs, Rode, Maksimenko Ż - Mingazow Ż/Ż/CZ, Tarasovs, Fertovs, Junior (73. Petersons), Smart (55. Fabinho) - Sabala (67. Blanks)