Eden Hazard, Chelsea Londyn

Autor: Eastnews Eden Hazard, Chelsea Londyn

Liga Mistrzów: Grupa G. Awaria w Lizbonie! Chelsea rozjechała Schalke

2014-11-26 0:34

Londyńska Chelsea w spotkaniu 5. kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów wysoko ograła Schalke Gelsenkirchen. Podopieczni Jose Mourinho wbili rywalom aż pięć goli i to na ich boisku! Są już pewni gry w 1/8 finału Ligi Mistrzów. W Lizbonie nastąpiła awaria oświetlenia!

"The Blues" objęli prowadzenie już w 2. minucie po bramce Johna Terry'ego. Jeszcze przed przerwą gola dołożył Willian, a Jan Kirchoff trafił do własnej siatki. Do szatni Chelsea schodziła z trzybramkową zaliczką. Po zmianie stron rywali wypunktowali Didier Drogba i Ramires.

Lionel Messi najlepszym strzelcem w historii Ligi Mistrzów!

Ekipa Jose Mourinho po pięciu meczach zgromadziła na koncie 11 punktów i zapewniła sobie awans do fazy pucharowej z pierwszego miejsca w grupie. W następnej kolejce Anglicy zmierzą się u siebie ze Sportingiem Lizbona, a Schalke podejmie Maribor.

Na stadionie w Lizbonie spotkanie zostało przerwane z powodu awarii prądu. Sporting wygrał ostatecznie 3:1. Ma siedem punktów i jest drugi.

FC Schalke 04 - Chelsea FC 0:5 (0:3)
Bramki: Terry 2, Willian 29, Kirchhoff 44 (s), Drogba 76, Ramires 78

Schalke: Ralf Fahrmann - Atsuto Uchida, Felipe Santana, Roman Neustädter, Benedikt Howedes - Maxim Choupo-Moting, Marco Hoger, Jan Kirchhoff (46. Christian Clemens), Kevin-Prince Boateng (63. Max Meyer), Dennis Aogo - Klaas-Jan Huntelaar

Chelsea: Thibaut Courtois - Branislav Ivanović, Gary Cahill, John Terry, Cesar Azpilicueta - Willian, Cesc Fabregas (78. André Schürrle), Nemanja Matić, Oscar (75. Ramires), 10. Eden Hazard - Diego Costa (66. Didier Drogba)

Żółta kartka: Hoger

Sporting Lizbona - NK Maribor 3:1 (2:1)

Bramki: Carlos Mane 10, Nani 35, Islam Slimani 65 - Jefferson 44, sam.

Sporting Lizbona: Rui Patricio, Mauricio, Jefferson, Paulo Oliveira, Cedric, William Carvalho, Joao Mario (Andre Martins 82.), Adrien Silva, Islam Slimani (Fredy Montero 75.), Carlos Mane (Andre Carillo 65.), Nani

NK Maribor: Jasmin Handanović, Ales Mejac, Aleksander Rajdević, Arghus, Żeljko Filipović, Sinthayehu Sallalich (Damjan Bohar 69.), Dare Vrsić (Agim Ibraimi 46.), Petar Stojanović, Ales Mertelj, Tavares, Luka Zahović (Jean-Philippe Mendy 76.)

KLIKNIJ: Polub Gwizdek24.pl na Facebooku i bądź na bieżąco!