Sergio Aguero, Manchester City

Autor: East News Sergio Aguero, Manchester City

Liga Mistrzów: Grupa E. Manchester City - Bayern Monachium. Robert Lewandowski z golem, dreszczowiec w Manchesterze

2014-11-26 0:10

Manchester City pokonał na Etihad Stadium Bayern Monachium 3:2. Zwycięstwo gospodarzom zapewnił Sergio Aguero, który w ostatnich pięciu minutach dwukrotnie wpisał się na listę strzelców. Trafienie zaliczył także Robert Lewandowski, ładnym strzałem pokonując Joe Harta.

Manchester City przystąpił do tego spotkania bardzo zmotywowany. Podopieczni Manuela Pellegriniego wiedzieli, że we wcześniejszym meczu grupy E pomiędzy CSKA Moskwa a AS Roma padł remis 1:1. Oznaczało to, że zwycięstwo "The Citizens" zrówna ich punktami z dwiema ekipami, rywalizującymi w stolicy Rosji.

Lionel Messi najlepszym strzelcem w historii Ligi Mistrzów!

Na początku spotkania nie było jednak tego widać. To Bayern swobodnie rozgrywał piłkę, a Anglicy za nią biegali. W 21. minucie Sergio Aguero dał jednak znać o sobie po raz pierwszy. Uciekł stoperom Bawarczyków, a ratujący sytuację Mehdi Benatia sfaulował go w polu karnym i otzymał czerwoną kartkę. Sam poszkodowany pewnie zamienił "jedenastkę" na bramkę. Do przerwy jednak Bayern wyszedł na prowadzenie. Po golach Xabiego Alonso i Roberta Lewandowskiego piłkarze Pepa Guardioli zszedł do szatni z uśmiechami na twarzach.

W drugiej części gry gospodarze próbowali atakować, ale bili głową w mur. Aż do 85. minuty, kiedy to po raz kolejny urwał się Aguero i pokonał Manuela Neuera. Pięć minut później po raz trzeci trafił do siatki Bayernu w bliźniaczej sytuacji i fani na Etihad Stadium pożegnali go gorącymi brawami.

Robert Lewandowski i spółka już wcześniej zapewnili sobie awans do fazy pucharowej Ligi Mistrzów. Manchester City wciąż musi bić się o promocję. Trzy punkty z Bawarczykami sprawiły, że Anglicy mają pięć punktów na koncie i zrównali się ich liczbą z CSKA Moskwa i AS Roma. Ostatnia kolejka zapowiada się więc bardzo emocjonująco.

Manchester City - Bayern Monachium 3:2 (1:2)
Bramka: Aguero 22 (k), 85, 90 - Alonso 40, Lewandowski 45

City: Joe Hart - Bacary Sagna (68. Pablo Zabaleta), Vincent Kompany, Eliaquim Mangala, Gael Clichy - Fernando, Frank Lampard, Jesus Navas, James Milner (66. Stevan Jovetić), Samir Nasri - Sergio Aguero (90. Martin Demichelis)

Bayern: Manuel Neuer - Rafinha, Mehdi Benatia, Jerome Boateng, Juan Bernat - Pierre Hojbjerg, Xabi Alonso, Sebastian Rode (25. Dante) - Arjen Robben, Robert Lewandowski (84. Xherdan Shaqiri), Franck Ribery (80. Bastian Schweinsteiger)

Żółte kartki: Clichy, Zabaleta, Aguero - Neuer

Czerwona kartka: Benatia (21., za faul)