Juventus Turyn

Autor: ARCHIWUM

Liga Mistrzów: Dwie różne połowy w Turynie. Uraz Piszczka i kwadrans Błaszczykowskiego

2015-02-24 23:50

Juventus Turyn - Borussia Dortmund 2:1 w Lidze Mistrzów. Mamy spory ból głowy z oceną tego spotkania. Po kapitalnej pierwszej połowie i trzech bramkach, niestety musieliśmy oglądać pozostałe 45 minut. W drugiej odsłonie meczu nie wydarzyło się już nic ciekawego, więc to "Stara Dama" ma małą zaliczkę przed rewanżem. Jak spisali się w tym meczu Łukasz Piszczek i Jakub Błaszczykowski?

Trudno oceniać występy naszych reprezentantów. Piszczek już w 30. minucie musiał opuścić murawę ze względu na kontuzję stawu skokowego. Polak ucierpiał w starciu z Paulem Pogbą, który bardzo brutalnie zaatakował naszego obrońcę. Niewiele można także powiedzieć o grze Błaszczykowskiego. Wszedł w drugiej połowie, na ostatnie 15 minut i nie zaprezentował niczego szczególnego. Był aktywny w kontratakach, jednak marnował je niedokładnymi podaniami do kolegów.

Liga Mistrzów. Artur Wichniarek: Borussia ma szansę przejść Juventus

Co do samego meczu, to pierwsza połowa była kapitalna! Strzelanie rozpoczął Carlos Tevez, a chwilę później wyrównał Marco Reus. Obie ekipy postawiły na ofensywę i raz po raz atakowały bramkę rywali. Tuż przed przerwą gola na 2:1 strzelił najlepszy zawodnik spotkania Alvaro Morata. W drugiej połowie wiało nudą i kibice nie zobaczyli niczego ciekawego. Juventus pojedzie więc do Dortmundu z bardzo skromną zaliczką.

Juventus Turyn - Borussia Dortmund 2:1 (2:1)
Tevez 13, Morata 43 - Reus 18

Juventus: Buffon – Lichtsteiner, Bonucci, Chiellini, Evra – Marchisio, Pirlo (37. Pereyra), Pogba – Morata, Vidal (87. Padoin), Tevez (89. Coman)

Borussia: Weidenfeller – Piszczek (32. Ginter), Papastathopoulos (46. Kirch), Hummels, Schmelzer – Aubameyang, Gundogan, Mchitarjan, Sahin, Reus – Immobile (76. Błaszczykowski)

Żółte kartki: Vidal, Pereyra.

KLIKNIJ: Polub Gwizdek24.pl na Facebooku i bądź na bieżąco!

ZAPISZ SIĘ: Codzienne wiadomości Gwizdek24.pl na e-mail