Joao Moutinho, AS Monaco

Liga Mistrzów: Arsenal na kolanach! Wygrane Monaco i Bayeru

2015-02-25 23:50

Wielkie emocje na Emirates Stadium! Arsenal Londyn niespodziewanie przegrał w pierwszym meczu z AS Monaco 1:3. Liga Mistrzów po raz kolejny potwierdziła, że jest bardzo nieobliczalna. Drużyna z Księstwa skazywana była na pożarcie, tymczasem wygrała w pełni zasłużenie. W drugim meczu Bayer Leverkusen, będąc lepszym zespołem, pokonał Atletico Madryt.

Początek meczu w Londynie zdecydowanie należał do "Kanonierów". Arsenal śmiało atakował, ale pary wystarczyło mu na około dziesięć minut. Później spotkanie się wyrównało, a na przerwę zespół Arsene'a Wengera schodził już przegrywając. Davida Ospinę atomowym strzałem z dystansu pokonał Geoffrey Kondogbia.

Manchester City - FC Barcelona 1:2. Zobacz BRAMKI, SKRÓT WIDEO

Drugą część gry również lepiej rozpoczęli gospodarze. Jednak po ośmiu minutach musieli odrabiać już dwie bramki straty. Gdy pod koniec meczu Alex Oxlade-Chamberlain strzelił kontaktowego gola, wydawało się, że Arsenal wyjdzie z pojedynku z twarzą. Ten sam zawodnik chwilę później stracił piłkę, a rywale skrzętnie to wykorzystali i przed rewanżem są w świetnej sytuacji. Na wyjeździe wygrali bowiem 3:1.

Arsenal Londyn - AS Monaco 1:3 (0:1)
Bramki: Oxlade-Chamberlain 90 - Kondogbia 38, Berbatow 53, Ferreira-Carrasco 90

Arsenal: Ospina – Bellerin, Koscielny, Mertesacker, Gibbs – Cazorla (82. Rosicky), Coquelin (68. Oxlade-Chamberlain) – Alexis Sanchez, Ozil, Welbeck – Giroud (60. Walcott)

Monaco: Subasić – Toure, Wallace, Abdennour, Elderson Echiejile – Fabinho, Moutinho, Kondogbia – Dirar (82. Kurzawa), Martial (84. Silva), Berbatow (76. Ferreira-Carrasco)

Żółte kartki: Coquelin, Bellerin, Ozil - Elderson, Moutinho

W drugim meczu Bayer Leverkusen podejmował Atletico Madryt. Gospodarze okazali się lepsi od ubiegłorocznego finalisty Ligi Mistrzów o jedno trafienie. Decydujący cios zadał w 57. minucie Hakan Calhanoglu.

Juergen Klopp o kontuzji Łukasza Piszczka: To dla nas gów... sytuacja

Trzeba przyznać, że wygrana "Aptekarzy" była w pełni zasłużona. Przez większą część meczu dominowali na boisku, a Hiszpanie z rzadka potrafili przedostać się w okolice pola karnego gospodarzy. W rewanżu na Vicente Calderon będzie bardzo ciekawie.

Bayer Leverkusen - Atletico Madryt 1:0 (0:0)
Bramka: Calhanoglu 57

Bayer: Leno – Spahić, Hilbert, Papadopoulos, Wendell – Bender (68. Rolfes), Calhanoglu (87. Brandt), Castro, Bellarabi, Son Heung-Min – Drmić (80. Kiessling)

Atletico: Moya – Godin, Siqueira (38. Gamez), Juanfran, Miranda – Tiago, Griezmann, Arda Turan (64. Torres), Gabi, Niguez (42. Raul Garcia) – Mandżukić

Żółte kartki: Papadopoulos, Wendell, Bender, Castro, Kiessling - Godin, Torres, Gamez

Czerwona kartka: Tiago (78., za dwie żółte)