Gwizdek24.pl » Piłka Nożna » Liga Mistrzów » LEGIA - STEAUA. Wynik 2:2. Zabrakło umiejętności i czasu, piłkarski raj znowu bez Polaków. Zobacz zapis relacji live.LEGIA-STEAUA, MECZ LEGIA - STEAUA WYNIK ONLINE - JAKI WYNIK LEGII?

LEGIA - STEAUA. Wynik 2:2. Zabrakło umiejętności i czasu, piłkarski raj znowu bez Polaków. Zobacz zapis relacji live

Futbolowe Eldorado znów nieosiągalne dla Mistrza Polski. Mimo ambitnej postawy, kilometrów przebiegniętych na murawie oraz serca zostawionego na boisku, Steaua Bukareszt znowu okazała się zbyt mocna dla polskiej drużyny i to właśnie Rumunom przyjdzie zmierzyć się z najlepszymi zespołami Europy. Po remisie 2:2 warszawianie zaprezentują się w fazie grupowej Ligi Europy.

Legia - Steaua. Jan Urban: Steaua ma przewagę, bo Żyleta jest zamknięta

LEGIA - STEAUA. Jak nie teraz - to kiedy? Jak nie tu - to gdzie? Przypominamy ostatnie awanse polskich zespołów do Ligi Mistrzów

Legia - Steaua. Trener Steauy: brak awansu do LM nie będzie tragedią

RELACJA NA ŻYWO Strona odświeża się automatycznie co 35 sekund

Czekaliśmy na awans od 17 lat. W przyszłym sezonie czeka nas pełnoletność.

Trudno nie oprzeć się wrażeniu, że Legionistom zabrakło czasu. Steaua była dzisiaj lepsza, ale gdyby sędzia dał jeszcze pograć 2 minuty, mogło być różnie.

Koniec! Niestety, tylko 2:2!

Fantastyczne podanie Radovica, znakomite przepuszczenie Mikity i Rzeźniczak precyzyjnym uderzeniem pokonuje Tatarusanu!

Rzeźniczak! 2:2!

Pozostały sekundy do końca. Rumuni trzymają piłkę 100 metrów od własnej bramki.

Kosecki! Znowu skrzydłowy Legii zostaje brutalnie sfaulowany, a Iancu otrzymuje za swoje przewinienie żótłą kartkę.

Filip! Kuciak wydawał się już bezradny, Rumun mógł wybierać róg bramki Słowaka, a tymczasem zawodnik Steauy zdecydował się kopać w boczną siatkę. Niewyobrażalne.

Opuszcza boisko Piovaccari, w jego miejsce Iancu!

Rumuni kontrolują grę. Legia nie ma już siły atakować. Z dystansu spróbował Popa, ale Kuciak nie musiał interweniować. Piłka kierowana była w okienko bramki Słowaka, a nieomal wpadła w okno jakiegoś warszawskiego budynku.

Piovaccari urwał się defensorom Legii, sytuację próbował ratować Kuciak, ale Słowak fauluje napastnika Steauy i - na szczęście - za swoje zagranie otrzymuje tylko żółtą kartkę.

Niesamowicie wygląda w tej chwili Steaua w defensywie. Legia ma piłkę, Legia dominuje, Legia dyktuje warunki gry, ale ostatecznie, Legia absolutnie nie potrafi zagrozić bramce Tatarusanu. Oddala się awans.

Ojamaa chciał przyjąć na klatkę piersiową. Najpierw pomógł sobie jednak prawą ręką, potem poprawił lewą, a sędziemu skończyła się cierpliwość i odgwizdał przewinienie.

Rzeźniczak fauluje i otrzymuje żółtą kartkę. Defensor Legii nie dał rady wygrać fizycznego starcia z Piovaccarim.

Jest zmiana w Legii. Dość... nieoczekiwana? Opuszcza murawę Saganowski, a w jego miejsce Patryk Mikita. Jeśli prezes Leśnodorski ma rację i Mikita to rzeczywiście kosmita, to teraz jest czas, by się ujawnić.

Warszawianie wydają się być mocno zrezygnowani. Steaua przejmuje kontrolę nad meczem. Jeśli Legia ma się jeszcze liczyć w walce o awans, teraz jest czas by ruszyć do przodu.

Piovaccari! Na szczęście nie uderzał w polu karnym, tylko próbował zgrywać jeszcze piłkę i Kuciak wyjaśnił sytuację.

Opuszcza murawę Furman, w jego miejsce pojawia się Żyro. Powiedzmy uczciwie, jeżeli mielibyśmy wybierać pomiędzy nim, a Vrdoljakiem, Chorwata już by na murawie nie było.

Filip z dystansu! Na szczęście rykoszet i Kuciak nie był zmuszony do interwencji! Wspominaliśmy jednak, że Rumuni wydają się zmęczeni. Zmieniamy zdanie, warszawianie nie wyglądają lepiej.

Tatu! Mogliśmy mieć wejście smoka! Na szczęście znowu na posterunku Kuciak!

Zmęczeni są Rumuni. Tanase dał się zapamiętać obrońcom Legii, ale opuszcza boisko na noszach. Trapiony skurczami zawodnik zostaje zastąpiony przez Leandro Tatu!

Saganowski! Dossa Junior zgrywał piłkę do napastnika Legii, ten próbował pokonać Tatarusanu, ale sędzia liniowy dopatrzył się we wszystkim spalonego.

Furman! Znowu mocno zagrywał piłkę w pole karne Steauy, ale piłka minęła bramkę Tatarusanu.

Legia stara się atakować, ale wyraźnie brakuje warszawianom koncepcji. Problemem Urbana jest fakt, że nie bardzo szkoleniowiec Mistrzów Polski ma kogo jeszcze wstawić na murawę.

Kontratak Steauy! Popa dośrodkował, Dossa przerwał, Wawrzyniak wybił.

Legia stłamsiła Rumunów, którzy zupełnie nie potrafią rozegrać piłki. Szkoda, że na razie warszawianie nie potrafią rywalom zupełnie zrobić krzywdy.

Znowu było blisko! Efektownie włączył się Wawrzyniak, ale zabrakło w całej kombinacji milimetrów by Ojamaa znalazł się na czystej pozycji!

Ojamaa za Kucharczyka!

Furman z rzutu wolnego, najwyżej wyskoczył Dossa Junior, ale jego uderzenie nie miało prawa zaskoczyć Tatarusanu.

Nietypowo próbowali rozegrać rzut wolny Legioniści. Furman krótko odegrał do Koseckiego, ten wdał się w drybling i prawdopodobnie chciał uderzać, ale ostatecznie niecelnie dośrodkowywał. Prosta strata w wykonaniu warszawian.

Ależ kolejna szarża Koseckiego! Bourceanu musiał faulować. Ogląda za to żółtą kartkę!

Nicolae Stanciu opuszcza murawę! W jego miejsce pojawi się Adrian Cristea!

Wolno dzisiaj atakuje Legia. Zbyt rzadko Legioniści starają się wykorzystywać szybkość skrzydłowych.

Sporo strat zalicza dzisiaj Kucharczyk. Jeśli Legia chce zaskoczyć Rumunów z prawej strony, potrzebna jest chyba zmiana.

Kontratak Georgievskiego. Dosłownie. Zawodnik Steauy przeciął podanie Furmana, ruszył do przodu, przebiegł 40 metrów i nie rozglądając się w ogóle, uderzył na bramkę Kuciaka. To się nazywa: 'atak na uwolnienie'.

7 minut drugiej połowy, na razie mamy rywalizację do jednej bramki. Rumuni nawet nie sprawiają wrażenia, że chcieliby zaatakować.

Znowu dośrodkowanie Koseckiego! Zagranie w stylu Cristiano Ronaldo, z miejsca, tuż nad głowami rywali! Na nieszczęście, Szukała okazał się zbyt wysoki. Rzut rożny!

Co za akcja Koseckiego! Na jednym metrze związał dwóch rywali, popędził w pole karne, minął jeszcze trzeciego rywala i jego dośrodkowanie w ostatniej chwili zatrzymali stoperzy Steauy! Nieprawdopodobny mecz Koseckiego!

Próbują Legioniści. Raz prawym skrzydłem, raz lewym. Na razie nieskutecznie.

Zółta kartka dla Stanciu.

Legioniści wydają się być naładowani. A na pewno taki jest Jan Urban, który wydaje się, że przed chwilą zakończył pojedynek bokserski i teraz usiadł dopiero na ławce rezerwowych.

Zaczynamy drugą połowę! Od środka boiska Legioniści!

Czy będą zmiany już w przerwie spotkania? Zobaczymy czy da radę biegać Bereszyński oraz czy Urban nie zdecyduje się dać 45 minut Ojamie.

Prawdopodobnie jakiegoś urazu nabawił się Bereszyński. Nie wiadomo czy prawy defensor Legii wyjdzie na drugie 45 minut.

Przerwa! 1:2, więc na razie w fazie grupowej jest Steaua Bukareszt. Czy Legia dogoni piłkarski raj? Zobaczymy, na razie kwadrans na ochłonięcie.

Nieprawdopodobne! Tanase miał jakieś 10 metrów do linii końcowej, leżącego Kuciaka, ale nie trafił w bramkę! Niesamowite szczęście Legii w ostatnich sekundach pierwszej połowy!

Ale szczęście Legii! Dwóch przeciwników wybiegło samemu na przeciw Kuciaka, ale na szczęście Filip postanowił biec w tempie Pendolino stojącego na peronie i obrońcy z Warszawy zdążyli wrócić!

Kontratak Steauy, trzech Rumunów zaatakowało dwóch warszawian, ale szarżujący Piovaccari zagrał koszmarnie i zupełnie 'zabił' tempo obiecującej kontry!

Kolejna szarża Legii, Furman z dystansu potężnie uderza, ale Tatarusanu wybija na rzut rożny! Mało brakuje Legionistom do tego, by wyrównać rezultat spotkania.

Furman (znowu, a jakże!) z rzutu wolnego, ale znakomite dośrodkowanie Legionisty czujnie wybija głową jeden ze stoperów Steauy!

Zamieszanie w pobliżu karnego Legii. Rumunii zabierali się do strzału raz - przerwał Furman, zbierali drugi - Furman znowu przeszkodził. Znakomita dyspozycja defensywnego pomocnika drużyny z Warszawy.

W dogodnej sytuacji znalazł się w polu karnym rywala Saganowski, ale niestety pomagał sobie przy przyjęciu piłki ręką i arbiter przerwał dogodną sytuację Legii.

Legia próbuje pressingu na połowie rywala. Rumuni na razie nie panikują i rozgrywają spokojnie, ale warszawianie odciągnęli Steauę od własnej bramki.

Wydawało się, że prawy defensor drużyny z Warszawy jest najmniej pewnym punktem linii obronnej Legii. Tymczasem popularny 'Bereś' na razie gra jak profesor.

Furman wyraźnie stara się naprawić swój błąd z pierwszych minut. Młody pomocnik Legii jest dosłownie wszędzie. Odbiera, rozgrywa, wykonuje stałe fragmenty gry. Człowiek orkiestra. Ale największym zaskoczeniem jest dzisiaj postawa Bereszyńskiego.

Żółta kartka dla Georgievskiego. Nie radzą sobie Rumuni z Koseckim.

Tanase z dystansu. Nad bramką, nad osiemnastym rzędem trybun.

Legia w ataku pozycyjnym. Ciągłym. Steaua szczelnie blokuje możliwości uderzenia.

Niesamowite emocje w Warszawie. Steaua co miała najlepszego, pokazała w pierwszych minutach. Czekamy na najlepszą wersję Legii. I dwie bramki.

Szybciej starają się rozgrywać Legioniści. Przed chwilą próbował prostopadłego podania Radovic, niewiele zabrakło, by piłka trafiła do Saganowskiego!

Ostatnie takie dośrodkowanie Wawrzyniaka pamiętamy chyba z Moskwy. Wówczas Legioniści pokonali Spartaka 3:2. Przypadek?

Goooool! Radovic! Fenomenalne dośrodkowanie Wawrzyniaka i Miroslav Radovic fantastycznym uderzeniem głową trafia do siatki Steauy!

Trudno ocenić w powtórkach czy Kucharczyk był przy nieuznanej bramce na spalonym. Nam się wydaje, że jednak nie.

Legioniści krytykowali tydzień temu rumuńskich kibiców, tymczasem warszawianie na razie zachowują się podobnie. Lecą przedmioty na murawę.

Kuciak! Piovaccari wypuścił Tanase, a ten z ostrego kąta próbował pokonać Słowaka. Na szczęście tym razem bramkarz Legii okazał się skuteczny w swojej interwencji.

Imponuje dzisiaj ambicją Kosecki. Wydaje się szybki, przebojowy i co ważne, na razie Rumuni mają z nim ogromne problemy. Z tymże jeden skrzydłowy awansu Legii nie da, w jakkolwiek wybitnej dyspozycji by się znajdował.

Steaua próbuje dobić warszawską drużynę. Tym razem Legia miała jednak we własnym polu karnym więcej szczęścia.

Ależ pech Legii! Kosecki precyzyjnie uderzył, jego uderzenie sparował bramkarz Steauy, a dobijający Kucharczyk niestety był na spalonym. Ale czy na pewno? Są wątpliwości.

Bereszyński ambitnie powalczył o piłkę i nabawił się przy okazji bolesnego urazu. Na szczęście, szybko wstał i wydaje się, że będzie mógł kontynuować grę.

Rozpędził się Kosecki i Filip zmuszony był przekroczyć przepisy. Arbiter nie miał wątpliwości - żóta kartka dla Rumuna.

Ależ szkoda! Furman mocno dośrodkował z rzutu rożnego, a uderzenie głową Rzeźniczaka minimalnie minęło bramkę Steauy!

Koszmarnie rozpoczął te zawody Vrdoljak. Zupełnie pogubił się przy drugiej bramce, ale od momentu straty bramki wciąż nie zdążył się poprawić. Chorwat ma problemy z najprostszymi przyjęciami.

Rumuni wydają się pewni swego. Spokojnie rozgrywają na własnej połowie i zupełnie nie pozwalają rozwinąć skrzydeł Legionistom.

Legia stara się odgryźć rywalom, a tymczasem wydaje się, że Dusan Kuciak przy drugiej bramce mógł się zachować lepiej. Czyżby skończyła się magia Słowaka, a razem z nią marzenia Legionistów?

Legia wydaje się zupełnie rozbita. Chyba nikt nie wierzy w ten koszmarny scenariusz. Warszawianie mieli bronić, a tymczasem po 10 minutach wymagania wobec nich wzrosły. Teraz potrzebują trzech bramek!

Koszmarna strata Vrdoljaka, łatwo minięty Dossa i Piovaccari spokojnie pokonał dramatycznie interweniującego Kuciaka! Legia potrzebuje teraz trzech bramek!

Coś nieprawdopodobnego! 0:2!

Nic nie zapowiadało tej katastrofy. Steaua wydawała się bezradna wobec czujnie ustawionych stoperów Legii, a tymczasem na razie w Warszawie mamy rezultat 0:1!

Gol dla Steauy! Fatalne zagranie Furmana, który łatwo dał sie oszukać i Stanciu trafia do siatki obok bezradnego Kuciaka!

Próbował na lewym skrzydle Kosecki. Chciał przedryblować dwójkę rywali, jednemu prawie złamał nogę. Sędzia na razie nie wyciąga kartek.

Nieprawdopodobna atmosfera. 'Sen o Warszawie' w wykonaniu całych trybun stadionu Legii.

Kuciak! Spalony napastnika Steauy, ale Słowak i tak był czujny. Pierwsza prostopadła piłka w wykonaniu Rumunów.

Legioniści wyraźnie nie chcą dzisiaj dopuścić do utraty środkowej strefy boiska. Mocno zaczął Vrdoljak, jeszcze agresywniej Bereszyński, który zdążył już zaliczyć przewinienie.

Początek podobny jak w Bukareszcie: sporo walki. Zobaczymy komu dzisiaj uda się wygrać rywalizację w środku pola.

Zaczynamy! Steaua przy piłce.

W ramach ciekawostki: kibice Legii opuścili Żyletę i odpalili dzisiaj race po przeciwnej stronie trybun.

Zamknięta trybuna miała 'uciszyć' warszawskie trybuny. Nic z tych rzeczy! Atmosfera jest gorąca, a na 'Żylecie' wisieć będzie dzisiaj imponująca flaga Legii!

Hymn Champions League! Piłkarze są już na murawie!

8 minut do początku rywalizacji, a aktualne staje się pytanie: czy Kazimierz Węgrzyn wytrzyma emocje? Tydzień temu było ciężko, dzisiaj zapowiada jeszcze goręcej!

Podzielone są zdania na temat Łukasza Szukały. Tomasz Wieszczycki uważa, że to słabszy punkt w defensywie drużyny z Bukaresztu i właśnie jego błędy powinni spróbować wykorzystać Legioniści.

Dziś o awans do Ligi Mistrzów bije się nie tylko Legia ze Steauą. W Londynie Arsenal walczy z Fenerbahce, Austria Wiedeń podejmuje Dinamo Zagrzeb, w Bazylei powalczy Ludogoretz Razgrad, a PAOK Saloniki spróbuje postraszyć Schalke 04.

Czujecie już dreszczyk emocji przed dzisiejszym spotkaniem? Atmosfera spotkania zapowiada się gorąca i tylko prezes PZPN, Zbigniew Boniek, nawołuje do opanowania emocji. Ale jak to zrobić, gdy piłkarski raj wydaje się być na wyciągnięcie ręki?

Steaua: Tatarusanu - Szukała, Gardos, Filip, Tanase, Latoblevici, Georgievski, Stanciu, Piovoccari, Bourceanu, Popa

Legia: Kuciak - Bereszyński, Dossa Junior, Rzeźniczak, Wawrzyniak - Vrdoljak, Furman, Kosecki, Radovic, Kucharczyk - Saganowski

Znamy składy obydwu zespołów! Jan Urban, szkoleniowiec Legii, uznał, że nie czas już na eksperymenty i dzisiaj wśród Legionistów niespodzianek nie ma. Podobnie jak w zespole z Bukaresztu.

Tydzień temu w Bukareszcie padł remis 1:1. Bliżej awansu są zatem warszawianie, których satysfakcjonuje nawet rezultat bezbramkowy. Steaua musi zaatakować.

Witamy w relacji live z rewanżowego spotkania Legia Warszawa - Steaua Bukareszt. Stawka? Decydujące starcie o fazę grupową Ligi Mistrzów!