Josep Guardiola, Bayern Monachium

Autor: ARCHIWUM

Josep Guardiola: Mój zespół grał gów...

2014-11-26 9:54

Josep Guardiola był mocno rozczarowany postawą swojego zespołu we wtorkowym meczu Ligi Mistrzów z Manchesterem City. Jego Bayern Monachium przegrał 2:3, a on sam przyznał, że tego wieczoru "Bawarczycy" grali gów... piłkę.

- Nie zasłużyliśmy na porażkę, chociaż graliśmy gów... Udowodniliśmy jednak, że przyjechaliśmy do Anglii wyłącznie po zwycięstwo - powiedział po meczu szkoleniowiec mistrzów Niemiec.

Lionel Messi pobił rekord Raula w Lidze Mistrzów!

Bayern przez większą część spotkania musiał radzić sobie w osłabionym składzie. W 21. minucie czerwoną kartkę obejrzał Mehdi Benatia, który sfaulował w polu karnym Sergio Aguero. Argentyńczyk po chwili zamienił jedenastkę na bramkę.

Do 85. minuty "Bawarczycy" byli jednak na prowadzeniu. Xabi Alonso i Robert Lewandowski gole zdobyli jeszcze przed przerwą. W końcówce znów dał o sobie znać Aguero. Skompletował hattricka i dał swojej drużynie upragnione trzy punkty, czym przedłużył jej szanse na awans do fazy pucharowej.

Manchester City - Bayern Monachium 3:2 (1:2)