Barcelona, Lionel Messi, Ivan Rakitić

Autor: East News Barcelona, Lionel Messi, Ivan Rakitić

FC Barcelona wygrała grupę! Gole Messiego, Neymara i Suareza

2014-12-11 9:24

Mecz Barcelona - PSG był nie tylko hitem ostatniej kolejki Ligi Mistrzów. Obie Drużyny walczyły przede wszystkim o pierwsze miejsce w grupie F i rozstawienie w losowaniu par 1/8 finału. Choć ekipa z Francji w pierwszej połowie sprawiała bardzo dobre wrażenie, to jednak gospodarze okazali się skuteczniejsi. Bramki strzelały największe gwiazdy obu zespołów - Leo Messi, Neymar, Luis Suarez oraz Zlatan Ibrahimović. Ostatecznie to Barcelona wygrała 3:1 i zapewniła sobie pierwsze miejsce w grupie.

Do tego meczu Barcelona ani razu nie pokonała PSG w Lidze Mistrzów. Jedyne zwycięstwo jakie odniosła miało miejsce w finale Pucharu Zdobywców Pucharów w 1997 roku. Ponadto paryżanie znakomicie prezentują się w obecnym sezonie, bo przed starciem z "Dumą Katalonii" nie przegrali ani jednego meczu licząc wszystkie rozgrywki. Mieli więc nadzieje na podtrzymanie passy, ale Messi i spółka skutecznie wybili im to z głów.

Barcelona zabawiła się w derbach! Messi show na Camp Nou!

Luis Enrique zaskoczył ustawieniem Barcelony, bo pierwszy raz w tym sezonie spróbował ustawienia z trzema środkowymi obrońcami. Jego rewolucje taktyczne nie przyniosły jednak efektu, a zdecydowanie więcej korzyści przysporzyły paryżanom. Katalończycy nieumiejętnie ustawiali się na boisku, a w 15. minucie skrzętnie wykorzystali to goście. Dobrą akcję golem zakończył Ibrahimović.

Dziś jednak bardzo skuteczne było gwiazdorskie trio Barcelony - Messi, Neymar i Suarez. Każdy z nich zdobył po golu, a rywale nie byli w stanie odpowiedzieć kolejnymi trafieniami. Ostatecznie gospodarze wygrali dość pewnie 3:1 i wygrali grupę F. Dzięki temu w losowaniu par 1/8 finału będą rozstawieni i unikną potencjalnie silniejszych przeciwników.

Wartym odnotowania faktem jest też wejście na boisko Xaviego. Reprezentant Hiszpanii pojawił się na murawie w 73. minucie i był to dla niego 146. mecz w Lidze Mistrzów. Oznacza to, że jest samodzielnym liderem w klasyfikacji występów w elitarnych rozgrywkach Starego Kontynentu.

Bramki: Messi 19, Neymar 41, Suarez 77 - Ibrahimović 15

FC Barcelona: Marc-Andre Ter Stegen - Pedro (67. Ivan Rakitić), Marc Bartra (92. Adriano), Gerard Pique, Jeremy Mathieu - Javier Mascherano, Sergio Busquets, Andres Iniesta (73. Xavi) - Luis Suarez, Leo Messi, Neymar

PSG: Salvatore Sirigu - Gregory Van der Wiel, Thiago Silva, David Luiz, Maxwell - Marco Verratti (62. Javier Pastore), Thiago Motta, Blaise Matuidi (75. Ezequiel Lavezzi) - Lucas, Zlatan Ibrahimović, Edinson Cavani

Żółte kartki: Cavani