Zenit Sankt Petersburg

Autor: East News Zenit Sankt Petersburg

Falstart Benfiki Lizbona. Szybka czerwona kartka [WIDEO]

2014-09-17 1:25

Benfica Lizbona fatalnie rozpoczęła swój występ w tej edycji Ligi Mistrzów. Portugalczycy przegrali u siebie z Zenitem Sankt Petersburg 0:2. Przez większą część meczu musieli grać jednak w osłabieniu.

Już w 18. minucie czerwoną kartką ukarany został bramkarz gospodarzy - Artur, który w sytuacji jeden na jednego faulował zawodnika rywali przed polem karnym. Niespełna kwadrans wcześniej Benfica straciła gola, kiedy to do jej siatki trafił Hulk. W 22. minucie było już 2:0 dla Zenitu. Tym razem bramkę strzelił Axel Witsel.

Jerzy Dudek chce, by Robert Lewandowski wygrał Ligę Mistrzów [WIDEO]

Trafienie Belga wywołało ogromne kontrowersje. Po jego strzale piłkę wybijał golkiper rywali. Sędziowie uznali jednak, że zanim to zrobił, ta przekroczyła całym obwodem linię bramkową. Powtórki wykazały, że ich decyzja była słuszna.

Benfica Lizbona - Zenit Sankt Petersbirg 0:2 (0:2)
Bramki: Hulk 5, Witsel 22

Benfica: Artur Moraes - Maxi Pereira, Luisao, Jardel, Eliseu - Eduardo Salvio, Enzo Perez, Andreas Samaris (74. Andre Almeida), Nicolas Gaitan - Lima (74. Derley), Talisca (20. Paulo Lopes)

Zienit: Jurij Łodygin - Igor Smolnikow (46. Aleksandr Aniukow), Nicolas Lombaerts, Ezequiel Garay, Domenico Criscito - Oleg Szatow, Javi García, Danny, Axel Witsel - Hulk (85. Andriej Arszawin), Salomon Rondon (76. Pawieł Mogilewiec)

Żółte kartki: Pereira - García
Czerwona kartka: Artur Moraes 18