Borussia - Zenit 1:2. Robert Lewandowski z żółtą kartką, nie zagra w ćwierćfinale

2014-03-20 9:24

Robert Lewandowski nie zagra w pierwszym ćwierćfinałowym spotkaniu Ligi Mistrzów. Polski napastnik w pierwszej połowie starcia z Zenitem Sankt Petersburg otrzymął żółtą kartkę, trzecią w tej edycji rozrgywek.

Napastnik Borussii Dortmund w 18. minucie został upomniany za dotknięcie piłki ręką.

Zobacz koniecznie: Liga Mistrzów. Najlepsza ósemka wyłoniona, w ćwierćfinale same hity

Zdaniem trenera Jurgena Kloppa arbiter, pokazując zółtą kartkę Polakowi, popełnił błąd. - Tuż przed tym zagraniem Robert został popchnięty przez rywala - zaznaczył szkoleniowiec BVB.

Dla Roberta Lewandowskiego była to już trzecia żółta kartka w tej edycji Champions League.

Napastnik reprezentacji Polski jest w tym sezonie kluczowym piłkarzem BVB w Lidze Mistrzów. W ośmiu meczach "Lewy" sześciokrotnie trafiał do bramki rywali. W klasyfikacji najlepszych strzelców zajmuje szóstą pozycję.