Bayer Leverkusen, Stefan Kiessling

Autor: East News Bayer Leverkusen

Bayer przybliża się do awansu, Benfica wciąż bez wygranej

2014-10-23 0:52

Bayer Leverkusen po raz kolejny sięgnął po trzy punkty w fazie grupowej Ligi Mistrzów. Dzięki zwycięstwu nad Zenitem Sankt Petersburg Niemcy przybliżyli się do awansu do fazy pucharowej. Wciąż bez zwycięstwa w tej edycji Champions League pozostaje Benfica Lizbona.

"Aptekarze" objęli prowadzenie dopiero w drugiej odsłonie meczu. W 58. minucie wynik otworzył obrońca Giulio Donati. Już pięć minut później było 2:0. Tym razem do siatki trafił także gracz linii defensywnej - Kyriakos Papadopoulos. Taki rezultat utrzymał się do ostatniego gwizdka sędziego.

Pewna wygrana Atletico, wpadka Juventusu

Warto odnotować, że ekipa z Leverksuen kończyła mecz w osłabionym składzie. Na dziesięć minut przed końcem z boiska wyleciał Wendell, który obejrzał czerwoną kartkę (wcześniej dwie zółte). Trzy punkty, zdobyte w tym spotkaniu, pozwoliły awansować Bayerowi na pierwsze miejsce w tabeli grupy B. Z powodu kontuzji zabrakło w tym starciu Sebastiana Boenischa.

Bayer Leverkusen - Zienit Sankt Petersburg 2:0 (0:0)
Bramki: Donati 58, Papadopoulos 63

Bayer: Bernd Leno - Giulio Donati, Omer Toprak, Emir Spahić (60. Kyriakos Papadopoulos), Wendell - Stefan Reinartz, Karim Bellarabi (85. Julian Brandt), Hakan Calhanoglu (82. Tin Jedvaj), Lars Bender, Son Heung-min -  Stefan Kiessling

Zienit: Jurij Łodygin - Aleksandr Aniukow, Ezequiel Garay, Nicolas Lombaerts, Domenico Criscito - Javi García,  Hulk, Axel Witsel (82. Aleksandr Kierżakow), Wiktor Fajzulin (62. Oleg Szatow),  Danny - Salomon Rondón

Żółte kartki: Wendell - García, Hulk, Fajzulin, Rondon, Criscito
Czerwona kartka: Wendell

Bezbramkowym remisem zakończyło się natomiast spotkanie AS Monaco z Benfiką Lizbona. Po trzech kolejkach fazy grupowej Portugalczycy nie mają na koncie ani jednego zwycięstwa. Z dorobkiem jednego punktu zajmują ostatnie miejsce w grupie. Monaco jest drugie - 5 "oczek".