Wielka "Barca" wygrywa Ligę Mistrzów! Barcelona - Manchester. Wynik: 3:1. Zapis Relacji NA ŻYWO w internecie

2011-05-28 22:29

"Barca" nadal wielka! W finale Ligi Mistrzów do przerwy Manchester United podjął walkę z gwiazdami katalońskiej ekipy (1:1). Później istniała już tylko jedna drużyna. Dzieła dokończyli: niezawodny "Leo" Messi (24 l.) i David Villa (29 l.). FC Barcelona pokonuje "Czerwone Diabły" 3:1 i zostaje najlepszym klubowym zespołem Europy w sezonie 2010/2011.

22:36

Szał radości w ekipie Katalończyków. Ten wieczór będzie należał do nich. Czas na świętowanie na oczach całego świata!

22:35

FC Barcelona - Manchester United 3:1! Katalończycy wygrywają Ligę Mistrzów 2010/2011!

22:34

90+3 min. KONIEC SPOTKANIA! BARCELONA NAJLEPSZĄ KLUBOWĄ DRUŻYNĄ EUROPY!

22:34

90 min. Rozpoczyna się ostatnia minuta meczu. Barcelona zaraz będzie świętować! Jeszcze strzał Afellaya broni Van der Sar.

22:33

90+2 min. Rooney wrzuca piłkę w pole karne - wybija Pique. W drużynie Barcelony Pedro Rodriqueza zmienia Ibrahim Afellay.

22:32

90+1 min. Sędzia dolicza 3 minuty. Iniesta próbuje przelobować Valdesa, ale ten wraca na czas!

22:31

90 min. Manchester jeszcze próbuje. Wrzutka Evry do Hernandeza, ale ten drugi dobrze blokowany przez obrońców Barcelony.

22:30

88 min. "Barca" znowu zmienia: Carles Puyol pojawia się w miejsce Daniela Alvesa.

22:27

86 min. Żółta kartka dla Valdesa za zbyt wolne wybijanie piłki od bramki. Tymczasem zmiana w Barcelonie: schodzi bohater Villa, wchodzi Seydou Keita.

22:26

85 min. Rooney odciągnął obrońcę, Nani strzela - obok słupka!

22:25

84 min. Świetne wyjście Valdesa w starciu z Hernandezem!

22:25

83 min. "Barca" nadal wymienia podania. Kiedy już Anglicy przejmują piłkę, szybko ją tracą.

22:21

79 min. Giggs w polu karnym podciął piłkę, a ta odbiła się od ręki Villy, ale gwizdek sędziego milczy!

22:19

78 min. Boiskowe wydarzenia pod całkowitą kontrolą Barcelony. A czas mija...

22:18

77 min. W Manchesterze za Carricka na murawie pojawia się Paul Scholes. Czy zdoła odwrócić losy meczu?

22:15

74 min. Koncert "Barcy". Katalończycy bawią się piłką. Manchester... patrzy.

22:15

73 min. Villa - Messi - Xavi i piłka odskoczyła temu ostatniemu w polu karnym Anglików!

22:13

71 min. Kibice "Barcy" świętują na trybunach. Czy to już koniec emocji..?

22:12

69 min. GOL! 3:1! DAVID VILLA! Po zamieszaniu i pełnych poświęcenia wybiciach piłki przez Anglików, futbolówka trafia na środek "szesnastki" pod nogi Villy. Hiszpan popisuje się pięknym technicznym uderzeniem - piłka ląduje w samym okienku!

22:10

69 min. Zmiana w Mancesterze: Nani wchodzi za Fabio.

22:10

68 min. Anglicy zepchnięci w rejony własnego pola karnego. Barcelona bezlitośnie "ciśnie".

22:09

68 min. Manchester "nie istnieje".

22:08

67 min. Tym razem piłka wycofana przed "szesnastkę" do Iniesty - ten uderza bardzo mocno, ale wprost w Van der Sara.

22:07

66 min. Bomba Xaviego z 20 metrów! Parada Van der Sara, który wybija piłkę na rzut rożny!

22:06

65 min. W polu karnym Manchesteru: Messi do Alvesa, ten też odgrywa i... o jedno podanie za dużo. A Katalończycy byli już metr od bramki Anglików.

22:04

63 min. Messi znowu doszedł do sytuacji strzeleckiej. Jego mocny strzał sparował Van der Sar!

22:03

62 min. Akcja Manchesteru niedokładna w końcowej fazie.

22:03

61 min. Teraz Carrick brutalnie powalił Iniestę przy linii środkowej. Także żółta kartka.

22:01

60 min. Żółta kartka dla Alvesa. Gra się zaostrzyła, a Alves ostro potraktował Evrę.

22:00

59 min. Fan spokojnie odprowadzony z murawy przez ochronę.

21:59

58 min. Na boisko wbiegł... kibic!

21:58

56 min. Valencia powstrzymuje pędzącego Messiego faulem za linią środkową.

21:55

54 min.! GOL! BARCELONA PROWADZI 2:1! Messi znowu szaleje! Przyjął piłkę na 20 metrze, podbiegł kilka kroków i strzelił mocno blisko środka, ale źle ustawiony Van der Sar nie dał rady!

21:54

52 min. Huraganowe ataki Barcelony. Van der Sar poradził sobie ze strzałem Alvesa z bliska, odbijając piłkę!

21:50

49 min. Następne krótkie rozegranie rzutu rożnego nie przyniosło efektu. W odpowiedzi Rooney dociera w pole karne przeciwników. Nie udało mu się wywalczyć "rogu".

21:49

48 min. Także mocne uderzenie Xaviego odbite od rywala i kolejny "róg".

21:48

47 min. Krótkie rozegranie i gra oddalona od "szesnastki". Zaraz jednak Barcelona wraca w pole karne. Strzał Iniesty zablokowany.

21:47

46 min. Odważny początek drugiej połowy w wykonaniu Katalończyków. Zablokowana wrzutka i będzie rzut rożny.

21:46

46 min. Tę część spotkania zaczyna "Barca".

21:45

II połowa

21:45

Gwiazdy wracają na boisko. Manchester czeka już na Barcelonę...

21:30

Czas na przerwę.

21:30

45 min. Sędzia nie dolicza nawet minuty. Zespoły zejdą więc do szatni.

21:28

43 min. Szalony Messi! Przebiegł przez pół boiska, zagrał na prawo do Villy, a ten chciał oddać ją koledze przed linię bramkową - zabrakło centymetrów!

21:27

42 min. Krótkie, sprytne rozegranie rzutu wolnego, ale drugie podanie w pole karne było za mocne...

21:26

41 min. Będzie rzut wolny dla Katalończyków.

21:25

40 min. "Barca" ciągle przy piłce, w okolicy "szesnastki" rywali.

21:24

39 min. Iniesta strzela mocno z 20 metrów, będąc na wprost bramki - Van der Sar nie dał się zaskoczyć.

21:23

38 min. Villa dostał piłkę w polu karnym, ale skutecznie wybił mu ją Vidić.

21:22

37 min. Messi ściągnął w swoim kierunku obrońców Manchesteru, podał na prawą stronę przed "szasnastkę" do Xaviego, ale ten uderza parę metrów nad bramką.

21:19

34 min. GOL! 1:1! Znakomita akcja Rooneya! Rooney do Giggsa w pole karne, a ten odgrywa z powrotem do Rooneya, który efektownie trafia do siatki!

21:16

32 min. Rzut wolny dla Anglików. Rooney... i spadającą na piętnasty metr piłkę wybija głową Pique.

21:15

29 min. Katalończycy próbują pójść za ciosem. Pole karne Manchesteru oblężone.

21:13

27 min. GOL! 1:0 DLA "BARCY"! Xavi wziął "na siebie" trzech rywali, dograł idealnie w pole karne do Pedro, a ten strzelił po "krótkim słupku"! Van der Sar nie spodziewał się strzału w tę stronę i nie zdążył zareagować! Doskonała, błyskawiczna akcja.

21:11

26 min. Teraz to "Barca" świetnie rozbija akcje "Czerwonych Diabłów".

21:09

24 min. Kotłuje się w polu karnym Manchesteru. Tym razem jeszcze radzą sobie Anglicy - w gąszczu nóg piłka nie znalazła drogi do bramki.

21:07

22 min. Messi byłby już sam - kilka metrów przed bramką, Vidić zdążył ze wślizgiem w ostatniej chwili!

21:06

21 min. Coraz bardziej swobodna gra Barcelony. Villa w asyście obrońcy strzela z linii pola karnego - piłkę zmierzającą w "długi róg" zatrzymuje Van der Sar!

21:05

20 min. Villa miał trochę miejsca przed "szesnastką", przełożył piłkę i huknął! Tym razem niecelnie, ale było groźnie.

21:03

18 min. Lepsze momenty Barcelony. Jednak do szczęścia jeszcze sporo brakuje.

21:02

16 min. Dwie minuty na budowę ataku przez "Barcę" skończyły się zagraniem "do nikogo" w pole karne "Czerwonych Diabłów"...

21:00

15 min. Teraz gorąco w polu karnym Manchesteru! Po wymianie podań Pedro strzela obok słupka!

20:59

14 min. Na razie Anglicy nie zostawiają "Barcy" nawet kawałka wolnego miejsca na boisku. Czy wytrzymają takie tempo do końca?

20:58

13 min. Katalończycy ponownie mozolnie konstruują atak. Tymczasem Manchester wciąż łapany na "spalonych" - tym razem padło na Evrę.

20:56

11 min. Messi podaje w tempo do wbiegającego w pole karne Villy - Ferdinand zdążył ze wślizgiem w ostatnim momencie.

20:55

10 min. Kolejna próba skonstruowania akcji przerwana przez Fabio. Giggs zagrywa pod pole karne do Hernandeza i znów "Barcę" ratuje Valdes!

20:53

8 min. Pędzącego do długiego podania w "szesnastkę" Rooneya dynamicznym wyjściem powstrzymuje Valdes!

20:52

7 min. Tym razem powstrzymany Iniesta. Manchester na razie zaskakuje Barceloną agresywną grą.

20:51

6 min. Anglicy naciskają. Kontra Messiego swobodnie zatrzymana przy linii środkowej boiska.

20:50

4 min. "Barca" powoli dochodzi do siebie, ale Manchester nie pozwala rywalom na zbliżenie się na własną połowę.

20:49

3 min. Ogromna determinacja Manchesteru, który już kilka razy dotarł pod pole karne Barcelony.

20:48

2 min. Anglicy na razie prawie cały czas utrzymują się przy piłce. Carrick trafił piłką w Buquetsa. Oszołomiony piłkarz "Barcy" po dłuższej chwili podnosi się z murawy.

20:46

1 min. Od razu twarda walka na boisku. "Czerwone Diabły" ruszają do ataku. Pierwsze dośrodkowanie Rooneya wyłapuje Valdes.

20:45

1 min. Manchester rozpoczął grę.