Atletico Madryt

Autor: archiwum se.pl

Atletico Madryt ograło Juventus! Porażka Olympiakosu

2014-10-02 1:14

W jednym z najciekawszych meczów 2. kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów Atletico Madryt wygrało u siebie z Juventusem Turyn 1:0. W drugim meczu grupy A Olympiakos Pireus sensacyjnie przegrał wyjazdowe spotkanie z Malmo 0:2.

W meczu potentatów grupy A Atletico Madryt podejmowało w stolicy Hiszpanii Juventus Turyn. Kibice, którzy ostrzyli sobie zęby na to spotkanie mocno się rozczarowali. Od początku z boiska wiało nudą. Juve spokojnie rozgrywało piłkę w środkowej strefie, a „Rojiblancos” czekali na rywali na swojej połowie.

Ciężka przeprawa Realu Madryt w stolicy Bułgarii

Po przerwie zmieniły się tylko role. To zespół Diego Simeone długo rozgrywał futbolówkę. „Stara Dama” czekała na kontrataki. Z upływem czasu gospodarze wydawali się być coraz bardziej zadowoleni z remisu, a przyjezdni nie mieli okazji do szybkich akcji. Kwadrans przed zakończeniem spotkania Arda Turan zaskoczył nie tylko Gianlugiego Buffona, lecz także wszystkich fanów, którzy spodziewali się bezbramkowego remisu. Atletico dowiozło jednobramkową przewagę do końca i odniosło arcyważne zwycięstwo.

Atletico Madryt - Juventus Turyn 1:0 (0:0)
Bramka: Turan 75

Atletico: Miguel Angel Moya - Juanfran, Miranda, Diego Godin, Cristian Ansaldi - Tiago, Koke - Raul Garcia, Arda Turan (89. Guilherme Siqueira), Saul Niguez (53. Antoine Griezmann) - Mario Mandżukić (84. Mario Suarez)

Juventus: Gianluigi Buffon - Giorgio Chiellini, Martin Caceres (78. Roberto Pereyra), Leonardo Bonucci - Paul Pogba, Claudio Marchisio, Arturo Vidal (83. Alvaro Morata), Stephan Lichtsteiner (89. Sebastian Giovinco), Patrice Evra - Carlos Tevez, Fernando Llorente

Żółte kartki: Raul Garcia, Ansaldi – Bonucci, Chiellini, Lichtsteiner, Morata, Pogba, Giovinco

W drugim spotkaniu Malmo FF dość niespodziewanie okazało się lepsze od Olympiakosu Pireus. Gospodarze walczyli o każdy centymetr boiska i okazało się to być dobrą taktyką na niezbyt dobrze dysponowanych Greków. Pierwsze skrzypce w szwedzkiej ekipie grał Markus Rosenberg, który zdobył dwie bramki.

Czerwony Wojciech Szczęsny. Łukasz Piszczek z asystą i kompletem punktów

Na ostatnie 15 minut wszedł Paweł Cibicki. Zawodnik, który ostatnio dostał powołanie do polskiej kadry U-21 asystował przy drugim golu. Dzięki takim wynikom sytuacja w grupie A stała się bardzo ciekawa. Wszystkie cztery zespoły mają po 3 punkty. Prowadzi Juventus, który ma najlepszy bilans bramek. Na drugim miejscu plasuje się Atletico Madryt.

Malmo FF - Olympiakos Pireus 2:0 (1:0)
Bramki: Rosenberg 42, 82

Malmo: Robin Olsen - Anton Tinnerholm, Filip Helander, Ricardinho, Erik Johansson - Markus Halsti, Enock Kofi Adu, Isaac Kiese Thelin, Emil Forsberg (90. Erdal Rakip) - Magnus Eriksson (75. Paweł Cibicki), Markus Rosenberg

Olympiakos: Roberto - Alberto Botia, Omar Elabdellaoui, Eric Abidal, Arthur Masuaku - Ioannis Maniatis, Luka Milivojević, Delvin Ndinga (57. Alejandro Dominguez) - Ibrahim Afellay (79. Dimitrios Diamantakos), Konstantinos Mitroglou, Pajtim Kasami (69. Jimmy Durmaz)

Żółte kartki: Adu - Afellay, Maniatis, Milivojević