Superpuchar Hiszpanii: Real Madryt - Atletico Madryt 1:1. Niespodzianka w Madrycie [WIDEO]

2014-08-20 3:01

Pierwsze starcie o Superpuchar Hiszpanii za nami. Real Madryt tylko zremisował na Santiago Bernabeu z Atletico Madryt 1:1. "Królewscy" objęli prowadzenie po bramce Jamesa Rodrigueza, ale w samej końcówce dali sobie wydrzeć zwycięstwo. Wydarzeniem meczu była jednak przede wszystkim tajemnicza absencja Cristiano Ronaldo. Zobacz zapis relacji NA ŻYWO.

80 minut szachów i 10 minut wielkich emocji. Pierwsze spotkanie Superpucharu Hiszpanii zawiodło oczekiwania fanów.

Od początku meczu więcej z gry miał Real. Podopieczni Carlo Ancelottiego długo utrzymywali się przy piłce, ale nie potrafili poradzić sobie z podwójnymi zasiekami rywali. Po przerwie dramat gospodarzy stał się jeszcze większy. Na murawę nie wrócił bowiem Cristiano Ronaldo.

Polski Cristiano Ronaldo ukarany

Portugalczyka wyręczył James Rodriguez - jego zmiennik. Kolumbijczyk w 80. minucie wykorzystał panujący w polu karnym rywali chaos i sprytnym uderzeniem pokonał Miguela Moyę.

W końcówce ekipa Diego Simeone doprowadziła jednak do wyrównania. Defensorzy "Królewskich" zapomnieli wybić futbolówkę, Iker Casillas zaspał na linii, a Raul Garcia z dwóch metrów wpakował piłkę do siatki.

Rewanżowe starcie o Superpuchar Hiszpanii rozegrane zostanie w najbliższy piątek na Vicente Calderon.

Real Madryt - Atletico Madryt 1:1(0:0)
James Rodriguez 80 - Raul Garcia 88

Real: Iker Casillas - Dani Carvajal, Pepe, Sergio Ramos, Marcelo - Xabi Alonso, Toni Kroos, Luka Modrić (77. Angel Di Maria) - Gareth Bale, Karim Benzema, Cristiano Ronaldo (46. James Rodriguez)

Atletico: Miguel Moya - Juanfran, Joao Miranda, Diego Godin, Guilherme Siqueira (64. Cristian Ansaldi) - Mario Suarez, Gabi, Saul Niguez (55. Antoine Griezmann), Koke - Raul Garcia - Mario Mandzukić (77. Raul Jimenez)

Żółte kartki: Xabi Alonso, Ramos - Koke, Siqueira, Suarez, Mandzukić, Raul Garcia