Gran Derbi, Barcelona - Real

Real Madryt zmiażdżył FC Barcelona w Gran Derbi! [Wynik El Clasico]

2014-10-25 22:43

Real Madryt nie dał szans FC Barcelona! W legendarnym El Clasico pokonał Katalończyków 3:1. Podopieczni Carlo Ancelottiego przegrywali niemal od pierwszej minuty, ale nie mieli najmniejszego problemu z przechyleniem szali zwycięstwa na swoją korzyść. Słabiutki mecz w zespole Luisa Enrique rozegrał Lionel Messi.

To były pierwsze takie Gran Derbi od lat. To Real miał atakować, Barcelona bronić. W lidze Katalończycy przecież osiem kolejnych kolejek nie tracili bramek. I długi czas wydawało się, że taktyka obronna Luisa Enrique zneutralizuje nawet niesamowity atak "Królewskich".

Real Madryt - FC Barcelona. Ile są warte podstawowe jedenastki?

Claudio Bravo bronił pewnie i spokojnie. Zbliżał się do 800 kolejnych minut bez straconej bramki. Zbliżał się - ostatecznie licznik zatrzymał się na 796 minutach. Chilijczyk miał pecha. Gerard Pique zapomniał bowiem zabrać z szatni zdrowy rozsądek i w niegroźnej sytuacji zagrał piłkę ręką. Arbiter starcia nie miał wątpliwości. Rzut karny!

Cristiano Ronaldo nie zwykł marnować takich sytuacji. Portugalczyk wykorzystał 41. jedenastkę w barwach madryckiej ekipy i doprowadził w końcówce pierwszej odsłony do wyrównania, a Barca, która prowadziła po bramce Neymara z początku meczu, kompletnie się rozsypała.

Real Madryt - FC Barcelona. Kto ma ładniejsze dziewczyny? [ZDJĘCIA]

Tymczasem podopieczni Carlo Ancelottiego nabierali rozmachu. W drugiej odsłonie kolejne gole zaliczyli na swoim koncie Pepe oraz Karim Benzema. Sam Francuz powinien jednak zakończyć występ przynajmniej z hattrickiem. Na drodze napastnika Realu stawało jednak a to poprzeczka, a to znowu ofiarnie interweniujący defensorzy. Jeśli tak piłkarze z Madrytu będą jednak atakować w dalszej części sezonu, mogą być pierwszą ekipą w historii, która obroni tytuł najlepszego zespołu na Starym Kontynencie. Na razie konkurencji bowiem nie widać. A już na pewno nie ma jej w Barcelonie.

Lionel Messi? Na rekord Telmo Zarry jeszcze poczeka. Neymar? Joey Barton na Twitterze zastanawiał się w drugiej połowie, czy Brazylijczyk jeszcze jest na murawie. Luis Suarez? W ataku imponujący popis podań, ale w defensywie czeka go jeszcze sporo pracy. Na razie popisał się absolutnym brakiem zainteresowania taktyką zespołu. Grał tak, jakby nigdy nie odchodził z Liverpoolu. I skończyło się to dla niego tragicznie.

Real dzięki zwycięstwu w El Clasico zmniejszył stratę do Barcelony. Wynosi ona obecnie jeden punkt. Katalończycy mogą stracić pozycję lidera Primera Division. Wszystko zależy od wyniku Sevilli z Grzegorzem Krychowiakiem w składzie.

Real Madryt - FC Barcelona 3:1 (1:1)
Ronaldo 36 (k), Pepe 51, Benzema 61 - Neymar 4

Real: Iker Casillas - Dani Carvajal, Pepe, Sergio Ramos, Marcelo - Toni Kroos, Luka Modrić (88. Alvaro Arbeloa), James Rodriguez, Isco (84. Asier Illarramendi) - Karim Benzema (87. Sami Khedira), Cristiano Ronaldo

Barcelona: Claudio Bravo - Dani Alves, Gerard Pique, Javier Mascherano, Jeremy Mathieu - Sergio Busquets, Xavi (60. Ivan Rakitić), Andres Iniesta (72. Sergi Roberto) - Neymar, Luis Suarez (69. Pedro Rodriguez), Lionel Messi

Żółte kartki: Ronaldo, Carvajal - Messi, Neymar, Iniesta, Pique