Iker Casillas, Real Madryt

Real Madryt - Espanyol 1:0. "Królewscy" pobili historyczny rekord

2014-01-29 12:00

Real Madryt pokonał Espanyol Barcelona 1:0 w rewanżowym spotkaniu 1/4 finału Pucharu Hiszpanii. Dla zespołu z Santiago Bernabeu było to już ósme spotkanie z rzędu bez straty gola.

Tym samym "Królewscy" pobili rekord z sezonu 1994/1995, kiedy to zanotowali passę siedmiu meczów z rzędu z czystym kontem.

Zadowolenia z dobrej gry drużyny w defensywie nie krył po spotkaniu Carlo Ancelotti. Szkoleniowiec Realu Madryt przyznał, że wynik ten jest zasługą postawy całego zespołu.

Włoch pochwalił przede wszystkim parę stoperów - Pepe i Sergio Ramosa. Nie obeszło się także bez słów uznania dla Diego Lopeza i Ikera Casillasa.

Ten ostatni w starciu z Espanyolem pobił klubowy rekord Paco Buyo, który w przeszłości zanotował serię 658 minut bez wpuszczonej bramki. Iker Casillas, po wtorkowym meczu, pozostaje niepokonany od 682 minut.