Real Madryt

Autor: East News Real Madryt

Puchar Króla: Real Madryt rozgromił amatorów z Katalonii! Strzelali obrońcy [WIDEO]

2014-10-29 23:44

Amatorzy z Katalonii nie postraszyli wielkiego Realu Madryt! UE Cornella wysoko przegrała z utytułowaną drużyną i chyba już po pierwszym meczu pożegnała się z marzeniami o awansie do kolejnej rundy Pucharu Króla. Formą strzelecką błysnęli obrońcy "Królewskich", którzy strzelili aż trzy gole! Mecz rozgrywany był na stadionie Espanyolu Barcelona, aby mogło obejrzeć go jak najwięcej kibiców.

Podopieczni Carlo Ancelottiego mierzyli się tej fazie turnieju z kompletnymi amatorami, którzy na co dzień łączą treningi z pracą. Jedni są nauczycielami, inni rozwożą po mieście rowery. Zarabiają około 1000 euro miesięczne. Daleko im pod tym względem do gwiazd Realu Madryt. Sam Cristiano Ronaldo dostaje za miesiąc gry grubo ponad milion euro. Jak dowiedziała się hiszpańska "Marca", za wyeliminowanie drużyny z Santiago Bernabeu każdy z zawodników ma obiecaną premię w wysokości... 1400 euro.

Carlo Ancelotti: Nie zamkniesz ust prezydentowi FIFA

W środę gracze Cornellii rywalizowali z najlepszymi piłkarzami Europy. W składzie Realu Madryt zabrakło Sergio Ramosa, Garetha Bale'a czy Cristiano Ronaldo. Grali za to Karim Benzema, James Rodriguez czy Isco, piłkarze, którzy jeszcze kilka dni temu występowali w meczach z Liverpoolem czy Barceloną.

Strzelanie rozpoczął już w 10. minucie Raphael Varane, który wykorzystał dobre dośrodkowanie Jamesa Rodrigueza z rzutu rożnego i strzałem głową wpakował piłkę do siatki. Już dziesięć minut później Cornellia sensacyjnie doprowadziła do remisu. Gola w sytuacji sam na sam strzelił Oscar Munoz. Jeszcze przed przerwą kolejne trafienie zaliczył Varane - ponownie głową po rzucie rożnym. Jak się okazuje, Francuz świetnie czuje się w Pucharze Hiszpanii, kiedy gra przeciwko zespołom z Katalonii. W 2013 roku w dwumeczu z Barceloną także strzelił dwie bramki.

Po zmianie stron ekipa ze stolicy Hiszpanii dołożyła jeszcze dwie bramki. W 53. minucie trafił Javier Hernandez, natomiast na kwadrans przed końcem wynik na 4:1 ustalił Marcelo.

Już w kolejnej fazie Real najprawdopodobniej zmierzy się z Atletico Madryt. W 1/4 finału któraś z tych drużyn może zagrać z Barceloną. "Królewscy" są obrońcami tytułu. W finale poprzednich rozgrywek ograli właśnie "Dumę Katalonii" 2:1.

Rewanżowe spotkanie Cornellii z Realem Madryt odbędzie się 3 grudnia. Rozegrane zostanie na Santiago Bernabeu w Madrycie.

UE Cornella - Real Madryt 1:4 (1:2)
Bramki: Oscar Munoz 20 - Raphael Varane 10, 36, Javier Hernandez 53, Marcelo 75

Cornella – Real Madryt 0:1: gol Varane'a

Cornella – Real Madryt 1:1: Munoz ośmieszył obronę Królewskich

Cornella – Real Madryt 1:2: drugi gol Varane'a

Cornella – Real Madryt 1:3: bramka Hernandeza

Cornella – Real Madryt 1:4: gol Marcelo