Lionel Messi FC Barcelona

Autor: East News Lionel Messi FC Barcelona

Puchar Króla: Dwa gole Lionela Messiego! Wielki powrót do gry Argentyńczyka

2014-01-09 8:58

Lionel Messi z powodu kontuzji mięśnia uda nie grał przez niemal dwa miesiące. W końcu Argentyńczyk wrócił do składu Barcelony i w wielkim stylu przypomniał o sobie kibicom strzelając dwa gole w wygranym 4:0 meczu z Getafe w Pucharze Króla.

Gerardo Martino postanowił nie eksploatować zbytnio Messiego i mecz z Getafe Argentyńczyk rozpoczął na ławce rezerwowych. Pod jego nieobecność w rolę egzekutora wcielił się Cesc Fabregas, który w 8. minucie wyprowadził Barcelonę na prowadzenie.

Przeczytaj koniecznie: Jerzy Dudek: Lewy nie poleciał na kasę [WYWIAD]

Hiszpan po raz drugi trafił do siatki po przerwie, wykorzystując rzut karny w 68. minucie. Minutę później na boisku pojawił się oczekiwany przez wszystkich Messi. Gwiazdor Barcelony potrzebował 20 minut, aby wpisać się na listę strzelców. Minutę przed końcem pokonał bramkarza Getafe strzałem z 10 metrów, a w doliczonym czasie gry dołożył jeszcze jedno trafienie.