Cristiano Ronaldo, Real Madryt

Autor: East News Cristiano Ronaldo, Real Madryt

Primera Division. Real Madryt rozjechał kolejnego rywala. 20. zwycięstwo z rzędu!

2014-12-13 10:26

Konia z rzędem temu, kto w tym sezonie zdoła pokonać Real Madryt! "Królewscy" są absolutnie bezkonkurencyjni zarówno w lidze, jak i w pucharach. Tym razem, Cristiano Ronaldo i spółka poradzili sobie z Almerią, jednak nie było to nudny mecz do jednej bramki. Gdyby Iker Casillas nie obronił rzutu karnego, mogło być różnie.

Strzelanie w 34. minucie rozpoczął Isco i wydawało się, że w tym momencie emocje się skończyły. Większość zapewne przewidywała, że goście z Madrytu pójdą za ciosem i wpakują Almerii jeszcze kilka bramek. I rzeczywiście, już pięć minut później padł kolejny gol, tyle że dla gospodarzy! Kapitalną bombę posłał Verza i Iker Casillas bezradnie mógł tylko patrzeć, jak piłka zmierza do jego bramki.

Komplet uczestników 1/8 finału Ligi Mistrzów. Kto z kim zagra?

Radość Almerii nie trwała zbyt długo, gdyż jeszcze przed przerwą odpowiedział Gareth Bale. Przełomowym momentem meczu była 62. minuta i niewykorzystany rzut karny. Verza, który dał nadzieję w pierwszej połowie, tym razem zawiódł i nie doprowadził do wyrównania. Zabawa się skończyła, gdy Cristiano Ronaldo postanowił wrzucić piąty bieg. Portugalczyk dwukrotnie trafił do siatki i zapewnił Realowi zwycięstwo 4:1.

"Królewscy" zakończyli ligowy rok z dorobikem 39 punktów i pozycją lidera Primera Division. W wyścigu o korone króla strzelców prowadzi genialny CR7 z ogromną przewagą! Już 25 razy znalazł sposób na pokonanie bramkarza rywali. Drugi jest Leo Messi, z 12 bramkami na koncie.

UD Almeria - Real Madryt 1:4 (1:2)
Verza 39 - Isco 34, Bale 42, Ronaldo 81, 88

Almeria: Ruben Martinez - Michel Macedo, Ximo Navarro, Angel Trujillo, Fran Velez (82. Corona) - Edgar Mendez, Verza, Thomas Partey, Fernando Soriano (67. Wellington Silva), Sebastian Dubarbier (59. Jonathan Zongo) - Tomer Hemed

Real Madryt: Iker Casillas - Dani Carvajal, Pepe, Raphael Varane, Marcelo - Asier Illarramendi, Toni Kroos, Isco - Gareth Bale, Karim Benzema (85. Fabio Coentrao), Cristiano Ronaldo

Żółte kartki: Verza, Dubarbier, Soriano, Velez - Bale, Marcelo, Illarramendi, Ronaldo.