Atletico Madryt - Real Madryt

Autor: Eastnews

Primera Division: Atletico lepsze od Espanyolu

2014-10-19 16:40

Atletico Madryt wygrało z Espanyolem Barcelona w meczu 8. kolejki hiszpańskiej La Liga. Mistrzowie Hiszpanii nie mieli żadnych problemów z ograniem drużyny z Katalonii i zgarnęli komplet punktów. To pozwoliło im awansować w ligowej tabeli.

Podopieczni Diego Simeone dominowali od początku spotkania, jednak nie potrafili udokumentować tego bramką. Przełamanie nadeszło w 43. minucie, w typowym dla Atletico stylu. Po dokładnym dośrodkowaniu piłki w pole karne najlepiej w gęstym tłumie odnalazł się Tiago, który strzałem głową przelobował bramkarza gości.

Hiszpania: Real Madryt rozbił Levante. Cristiano Ronaldo w formie

Strzelec gola na początku drugiej połowy musiał jednak opuścić murawę z powodu kontuzji. W jego miejsce pojawił się Mario Suarez i to właśnie on ustalił wynik tego spotkania. W 72. minucie znalazł sobie miejsce w polu karnym i z najbliższej odległości wpakował piłkę do siatki. W końcówce spotkania mogło być nawet 3:0, ale Antoine Griezmann trafił w słupek.

Po ośmiu kolejkach piłkarze Atletico Madryt mają 17 punktów, co przekłada się na 4 miejsce w tabeli La Liga. Do liderującej FC Barcelony tracą pięć "oczek".

Atletico Madryt - Espanyol Barcelona 2:0 (1:0)
Tiago 43, Suarez 72

Ateltico: Miguel Angel Moya - Juanfran, Jose Gimenez, Diego Godín, Cristian Ansaldi - Tiago (53. Mario Suarez), Gabi, Raul García, Arda Turan (60. Antoine Griezmann), Koke - Mario Mandżukić (85. Cristian Rodríguez)

Espanyol: Kiko Casilla - Javi Lopez, Diego Colotto, Alvaro Gonzalez, Juan Fuentes - Lucas Vazquez, Victor Alvarez (63. Paco Montanes), Salva Sevilla, Jose Canas, Sergio Garcia (56. Alex Fernandez) - Felipe Caicedo (63. Christian Stuani).