Cristiano Ronaldo, Real Madryt

Autor: archiwum se.pl

Pierwszy mecz Carlo Ancelottiego, Real Madryt gromi w sparingu

2013-07-22 14:40

W niedzielę Real Madryt rozegrał swój pierwszy mecz podczas tegorocznego okresu przygtowawczego. Rywalem "Królewskich" był angielski AFC Bournemouth. Mecz zakończył się zwycięstwem drużyny Carlo Ancelottiego 6:0 (3:0). Dla Włocha był to debiut w roli szkoleniowca klubu ze stolicy Hiszpanii.

Piłkarze z Santiago Bernabeu rozpoczęli to spotkanie w bardzo mocnym ustawieniu. Kibice zgromadzeni na stadionie w Bournemouth mogli podziwiać od pierwszych minut grę m.in. Mesuta Ozila, Karima Benzemy czy Cristiano Ronaldo.

Wynik meczu otworzył właśnie Portugalczyk, który w 21. minucie w swoim stylu dokładnie przymierzył z rzutu wolnego. Nieco ponad kwadrans później były gracz Manchesteru United dołożył drugie trafienie, kiedy to po błędzie defensywy gospodarzy wyszedł sam na sam z bramkarzem rywali i wpakował piłkę do bramki z ostrego kąta.

Przed przerwą trzecie trafienie dla swojego zespołu zanotował jeszcze Sami Khedira. Niemiecki pomocnik świetnie odnalazł sie w polu karnym po dośrodkowaniu z rzutu rożnego i pewnym strzałem umieścił piłkę w siatce gospodarzy.

W drugiej połowie Carlo Ancelotti zdecydował się posłać do gry zupełnie inną jedenastkę. Na murawie zameldowali się m.in. Gonzalo Higuain, Kaka czy Angel Di Maria.

Ten pierwszy wpisał się na listę strzelców już kilka chwil po wznowieniu gry. Napastnik "Królewskich" otrzymał znakomite podanie od Alvaro Moraty i nie zmarnował okazji sam na sam z bramkarzem. W końcówce błysnął jeszcze Angel Di Maria, który najpierw strzelił piękną bramkę po strzale zza pola karnego, a następnie zaliczył asystę przy golu Casemiro.

Real Madryt - AFC Bournemouth 6:0 (3:0)
Bramki: Cristiano Ronaldo (21. min., 40. min.), S. Khedira (43. min.), G. Higuain (46. min.), A. Di Maria (68. min.), Casemiro (83. min.)