Luis Suarez i Sergio Busquets

Autor: East News Luis Suarez i Sergio Busquets

Luis Suarez zadebiutował w Barcelonie. 6:0 dla Dumy Katalonii [WIDEO]

2014-08-19 11:48

FC Barcelona rozgromiła Club Leon 6:0, wygrywając Trofeum Joana Gampera. Spotkanie poprzedziła oficjalna prezentacja zespołu, na której nie zabrakło Luisa Suareza. Urugwajczyk dostał także swoją szansę na boisku, wchodząc na ostatnie minuty.

Jeszcze kilka tygodni temu Suarez nie miał prawa choćby trenować z nowymi kolegami. To zmieniło się po tym, jak Trybunał Arbitrażowy ds. Sportu uchylił część zawieszenia, zezwalając mu na to i na grę w meczach towarzyskich. Debiut Urugwajczyka stał się więc faktem w 77. minucie meczu, kiedy zastąpił Rafinhę. Na następny występ poczeka do... października.

FC Barcelona ma następcę Carlesa Puyola!

Były snajper Liverpoolu gola jednak nie strzelił. Sześciobramkowym łupem podzieli się Lionel Messi, Neymar, Munir El Haddadi oraz Sandro Ramirez.

Trofeum Joana Gampera uroczyście rozpoczyna każdy sezon "Dumy Katalonii". Rozgrywane jest na cześć założyciela, zawodnika i prezydenta klubu. Pierwsza edycja miała miejsce w 1966 roku. Na 48 edycji 37-krotnie triumfowała Barca.

FC Barcelona - Club Leon 6:0 (3:0)