Gran Derbi, Neymar, gol Neymara

Autor: East News

Barcelona - Real. Neymar błyszczał w Gran Derbi

2013-10-28 3:20

Neymar (21 l.), wschodząca gwiazda Barcelony, po raz pierwszy zagrał w Gran Derbi i od razu pokazał wielką klasę. Strzelił gola i wypracował drugiego, dzięki czemu Barcelona pokonała Real 2:1.

Jak to przy El Clasico bywa, kontrowersji nie brakowało.
Wszyscy sympatyzujący z „Królewskimi” są wściekli po tym meczu. Nazwisko sędziego – Undiano Mallenco – stało się dla nich synonimem oszustwa i sprzyjania Barcelonie. Chodzi oczywiście o sytuację z drugiej połowy, kiedy w polu karnym faulowany był Cristiano Ronaldo, ale arbiter kazał grać dalej.

Zobacz koniecznie: Bramki i skrót meczu Gran Derbi

– Powinny być dwa karne dla nas, za faul Mascherano na Cristiano i wcześniej, za rękę Adriano – pieklił się Sergio Ramos, kapitan Realu. – Tu zawsze zdarza się to samo. A jak ktoś ma wątpliwości co do dwóch karnych dla nas, to niech sobie obejrzy powtórkę! – dodawał równie wściekły Marcelo.

Piłkarze Barcelony tylko się uśmiechali, słysząc narzekania rywali. – To nic nowego. Przecież oni każdą porażkę z nami zrzucają na arbitrów – złośliwie skomentował Sergio Busquets, pomocnik „Dumy Katalonii”

Przeczytaj również: Koszmar Przemysława Tytonia. Uderzył w słupek i stracił przytomność [WIDEO]

.
Dwaj najwięksi gwiazdorzy, CR7 i Leo Messi, tym razem nie zagrali superzawodów, znajdując się w cieniu Neymara. Brazylijczyk w pierwszej połowie strzelił na 1:0, a później obsłużył Alexisa Sancheza, który cudownym lobem rozstrzygnął mecz. Hiszpańskie media porównały debiuty dwóch nowych gwiazd swoich zespołów, Neymara i Garetha Bale’a. Walijczyk znalazł się w głębokim cieniu Brazylijczyka, nie stanowiąc żadnego zagrożenia dla Barcelony.