Atletico - Real Madryt

Autor: Eastnews

Atletico ZMIAŻDŻYŁO Real w derbach 4:0! Kosmiczny mecz Rojiblancos [WIDEO]

2015-02-07 20:22

Niesamowite obrazki zobaczyli w sobotę kibice na Vicente Calderon! Wielu z nich spodziewało się zwycięstwa Atletico w derbach, ale nikt z nich nie przypuszczał chyba, że "Rojiblancos" zmiażdżą Real aż 4:0. W dodatku zespół Diego Simeone zagrał bardzo efektownie i jego zwycięstwo ani przez moment nie było zagrożone. "Królewscy" trwonią przewagę w tabeli nad odwiecznym rywalem.

Już od samego początku było widać, że Real czeka trudna przeprawa na Vicente Calderon. Atletico tradycyjnie czekało na "Królewskich" na swojej połowie, atakując ich przy tym agresywnym presingiem od linii środkowej. W efekcie po niecałych dwudziestu minutach gospodarze prowadzili 2:0 i takim wynikiem zakończyła się pierwsza połowa.

Dyplom z wiedzy o Cristiano Ronaldo? Teraz to możliwe! [WIDEO]

Początek drugiej części gry mógł napawać optymizmem kibiców "Królewskich". "Los Blancos" wystarczyło pary jednak tylko na kilka minut, a potem znowu zostali zmuszeni do odwrotu przez gladiatorów Diego Simeone. Armii Argentyńczyka przewodził w środę Saul, który po 11. minutach zastąpił Koke, a mecz zakończył z dorobkiem gola (z przewrotki) i asysty (na 3:0). Do tego pomocnik musiał zejść z boiska w wyniku kontuzji. Wynik na koniec meczu ustalił Mario Mandżukić.

Od początku roku rozegrane zostały trzy mecze derbowe między Atletico a Realem. Żadnego z nich "Los Colchoneros" nie przegrali. W styczniu wygrali 2:0 u siebie i zremisowali 2:2 na wyjeździe. Teraz, dzięki wygranej w lidze, zmniejszyli stratę do liderującego Realu do czterech punktów. Jeśli FC Barcelona wygra jutro z Athletikiem Bilbao, to do "Królewskich" tracić będzie tylko punkt i walka o mistrzostwo Hiszpanii nabierze rumieńców.

Atletico Madryt - Real Madryt 4:0 (2:0)
Bramki: Tiago 14, Saul 18, Griezmann 67, Mandżukić 89

Atletico: Moya – Juanfran, Godin, Miranda, Siqueira – Gabi, Tiago, Koke (11. Saul, 71. Raul Garcia), Arda Turan – Griezmann (77. Torres), Mandżukić

Real: Casillas – Carvajal, Varane, Nacho, Coentrao – Kroos, Isco (68. Illarramendi), Khedira (46. Jese) – Bale, Benzema (73. Hernandez), Cristiano Ronaldo

Żółta kartka: Gabi, Turan, Raul Garcia, Godin, Mandżukić - Kroos, Jese