Napoli, Gonzalo Higuain

Autor: archiwum se.pl

Liga Europejska. Horror w Neapolu, skuteczna pogoń FC Porto

2014-02-28 0:26

Napoli pokonało Swansea 3:1 w rewanżowym spotkaniu 1/16 finału Ligi Europejskiej. Pierwszy mecz zakończył się remisem 0:0 i tym samym to właśnie Gonzalo Higuain i spółka awansowali do kolejnej rundy rozgrywek.

Zespół z południa Italii objął prowadzenie w 16. minucie, kiedy to, w sytuacji sam na sam, bramkarza rywali przelobował Lorenzo Insigne. Jeszcze przed przerwą do wyrównania doprowadzili goście, których składną akcję celnym strzałem wykończył Jonathan De Guzman.

Napoli przesądziło o losach awansu dopiero w koncówce spotkania. Najpierw w 78. minucie gola zdobył Gonzalo Higuain, a już w doliczonym czasie gry wynik ustalił Gokhan Inler.

Sporo emocji przyniosło kibicom także starcie we Frankfurcie, gdzie Eintracht zremisował z FC Porto 3:3. Po 52 minutach gospodarze prowadzili już 2:0 (pierwszy mecz zakończył się remisem 2:2) i byli bliscy awansu do kolejnej fazy turnieju.

Wówczas za odrabianie strat wzięli się Portugalczycy, którzy za sprawą dwóch trafień Eliaquima Mangali doprowadzili do remisu. Na kwadrans przed końcem meczu na prowadzenie ponownie wyszli gracze Eintrachtu, jednak ostatnio słowo i tak należało do rywali. W 86. minucie bramkę na wagę awansu strzelił dla FC Porto Nabil Ghalis.