reprezentacja Włoch

Autor: East News reprezentacja Włoch

El. Euro 2016: Włosi ledwo ograli Maltę! Dwie czerwone kartki!

2014-10-14 1:06

Reprezentacja Włoch miała ogromne problemy z wygraniem w spotkania z Maltą w ramach eliminacji Euro 2016. Gracze z Półwyspu Apenińskiego strzelili tylko jednego gola, mimo iż przez długi okres meczu grali w przewadze. Od kompromitacji uratował ich zawodnik, o którym wielu kibiców nigdy wcześniej nie słyszało.

W 24. minucie Graziano Pelle wykorzystał zamieszanie w polu karnym rywali i z bliskiej odległości wpakował piłkę do siatki. Zawodnik ten jest na co dzień piłkarzem Southampton. Mecz z Maltą był dopiero jego debiutem w narodowych barwach, mimo iż ma na karku już 29 lat.

El. Euro 2016: Islandia utarła nosa Holandii!

Kilka chwil po tym, jak Włosi objęli prowadzenie, z boiska wyleciał Michael Mifsud. Do 73. minuty Italia grała w przewadze. Wówczas za faul taktyczny czerwoną kartką ukarany został Leonardo Bonucci. Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie.

Dla Włochów było to drugie mocno wymęczone zwycięstwo z teoretycznie słabszym rywalem w ostatnim czasie. Kilka dni wcześniej wygrali oni z Azerbejdżanem tylko 2:1, podczas gdy Chorwacja w poniedziałek rozbiła ten zespół 6:0.

Warto przypomnieć też, że reprezentacje Włoch i Malty mierzyły się ze sobą w eliminacjach do MŚ 2014. Wówczas dwukrotnie "Azzurri" okazywali się lepsi od rywali, wygrywając oba spotkania wynikiem 2:0. Italia awnsowała na mundial z pierwszego miejsca w grupie. Malta zajęła w niej ostatnie miejsce.

Malta - Włochy 0:1 (0:1)
Bramka: Pelle 23

Malta: Andrew Hogg - John Mintoff (72. Clifford Gatt Baldacchino), Zach Muscat, Andrei Agius, Ryan Camilleri, Clayton Failla - Roderick Briffa, Rowen Muscat, Ryan Fenech - Michael Mifsud, Andre Schembri (85. Andrew Cohen)

Włochy: Gianluigi Buffon - Antonio Candreva, Matteo Darmian, Leonardo Bonucci, Giorgio Chiellini, Manuel Pasqual - Alessandro Florenzi (59. Alberto Aquilani), Marco Verratti, Claudio Marchisio - Ciro Immobile (65. Sebastian Giovinco), Graziano Pelle (76. Angelo Ogbonna)

Żółte kartki: Briffa - Darmian
Czerwone kartki: Mifsud (27. minuta) - Bonucci (73. minuta)