Zawisza - Wisła Kraków 2:4: Nieudany debiut Mariusza Rumaka

2014-09-12 22:06

Wisła Kraków w pierwszym meczu 8. kolejki Ekstraklasy pewnie pokonała Zawiszę Bydgoszcz 4:2. Dzięki tej wygranej podopieczni Franciszka Smudy umocnili się na prowadzeniu w Ekstraklasie.

Spotkanie to było debiutem w roli szkoleniowca klubu z Bydgoszczy dla Mariusza Rumaka. Były trener Lecha Poznań nie będzie wspominał go jednak zbyt dobrze, choć w pewnym momencie nic nie wskazywało na to, że jego ekipa poniesie porażkę.

Były selekcjoner Janusz W. przyznał się do korupcji!

Kwadrans po przerwie Zawisza Bydgoszcz prowadziła 2:1. Pierwszą bramkę dała sobie strzelił jednak już w 1. minucie meczu. Gdy jednak odrobiła straty i wyszła na prowadzenie, w jej grze znów coś się zacięło. Na niewiele ponad 15 minut przed końcem Wisła strzeliła trzy kolejne bramki i zdobyła zasłużone trzy punkty.

Zawisza Bydgoszcz - Wisła Kraków 2:4 (0:1)
Bramki: Carlos 58, Wagner 60 - Wójcicki 1 (s), Brożek 74, Stępiński 79, Stilić 89 (k)

Zawisza: Grzegorz Sandomierski - Anestis Argyríou, Andre Micael, Samuel Araujo, Sebastian Ziajka - Wagner (85. Mica), Kamil Drygas, Jakub Wójcicki, Jorge Kadu, Luís Carlos (78. Vahan Gevorgyan) - Bernardo Vasconcelos (66. Alvarinho)

Wisła: Michał Buchalik - Łukasz Burliga, Michał Czekaj, Dariusz Dudka, Maciej Sadlok - Łukasz Garguła (59. Mariusz Stępiński), Maciej Jankowski, Alan Uryga (68. Emmanuel Sarki), Semir Stilić, Rafał Boguski (90. Przemysław Lech) - Paweł Brożek

Żółte kartki: Jorge Kadu, Gevorgyan, Drygas - Burliga, Czekaj