Paweł Brożek

Autor: CYFRASPORT Paweł Brożek, Wisła Kraków

Wisła - Pogoń: Remis w Krakowie, Paweł Brożek pobił legendę

2015-02-20 23:51

W piatkowym meczu 21. kolejki Ekstraklasy Wisła Kraków zremisowała u siebie z Pogonią Szczecin 1:1. Pomimo nie zdobycia kompletu punktów, zadowolony może być Paweł Brożek, który strzelił 109. gola w barwach "Białej Gwiazdy" i wyprzedził na liście najlepszych strzelców Henryka Reymana.

Obie drużyny chciały wygrać po raz pierwszy po przerwie zimowej, ale ostatecznie podzieliły się punktami. Gospodarze zaczęli obiecująco. W 24 minucie Paweł Brożek. Pogoń ma jednak w składzie skutecznego Marcina Robaka. Król strzelców z poprzedniego sezonu doprowadził do wyrównania, wykorzystując rzut karny podyktowany za faul Alana Urygi na Karoli Danielaku.

Miroslav Radović rozczarowany: Ciężko ogląda się mecze z trybun

Wisła, która w poprzedniej kolejce przegrała z Lechią Gdańsk 0:1, zaczyna coraz bardziej tracić do czołówki. Podopieczni Franciszka Smudy z 33 punktami na koncie zajmują piąte miejsce. Pogoń ma cztery punkty mniej i jest siódma.

Wisła Kraków - Pogoń Szczecin 1:1 (1:1)
Brożek 24 - Robak 43 (karny)

Wisła Kraków: Michał Buchalik - Łukasz Burliga, Arkadiusz Głowacki, Richard Guzmics, Maciej Sadlok - Maciej Jankowski (58. Emmanuel Sarki), Rafał Boguski (74. Dariusz Dudka), Semir Stilić, Alan Uryga, Mariusz Stępiński (46. Wilde-Donald Guerrier) - Paweł Brożek.

Pogoń Szczecin: Radosław Janukiewicz - Adam Frączczak, Wojciech Golla, Hernani, Hubert Matynia - Vladimirs Kamess (74. Łukasz Zwoliński), Maksymilian Rogalski, Rafał Murawski, Mateusz Matras, Karol Danielak (59. Ricardo Nunes) - Marcin Robak.

Żółte kartki: Guzmics, Guerrier, Sarki - Danielak.
Czerwona kartka: Richard Guzmics 90 (za drugą zółtą)