Wisła Kraków - Piast Gliwice, wynik 1:1. Biała Gwiazda wciąż bez zwycięstwa

2014-07-28 23:34

Wisła Kraków w meczu 2. kolejki T-Mobile Ekstraklasy zaledwie zremisowała u siebie z Piastem Gliwice 1:1. Obie ekipy wciąż pozostają więc bez zwycięstwa w sezonie 2014/2015.

Niespełna pięć minut po wznowieniu gry w drugiej połowie prowadzenie gościom dał Jan Polak, który skutecznie dobił wcześniejszy strzał Tomasza Podgórskiego z rzutu wolnego. Wyrównał w 77. minucie Maciej Jankowski, wykorzystując dobre dośrodkowanie w polu karne Łukasza Garguły.

Wisła tym samym zanotowała drugi remis w swoim drugim meczu nowego sezonu. Piast zdobył za to pierwszy punkt w rozgrywkach 2014/2015 i awansował na 12. miejsce w tabeli.

Wisła Kraków - Piast Gliwice 1:1 (0:0)
Bramki: Jankowski 77 - Polak 49

Wisła Kraków: Michał Buchalik - Łukasz Burliga, Arkadiusz Głowacki, Dariusz Dudka, Maciej Sadlok - Emmanuel Sarki, Alan Uryga (66. Tomasz Zając), Maciej Jankowski, Semir Stilić, Łukasz Garguła - Rafał Boguski.

Piast Gliwice: Alberto Cifuentes - Adrian Klepczyński, Csaba Horváth, Jan Polak, Piotr Brożek - Tomasz Podgórski,  Carles Martínez, Łukasz Hanzel, Radosław Murawski (69. Mohamed Hadj Said), Gerard Badía (81. Matej Izvolt) -  Rubén Jurado (76. Kamil Wilczek)

Żółte kartki: Garguła, Sadlok