Wisła Kraków - GKS Bełchatów 1:0. Pierwsza porażka beniaminka

2014-08-30 0:23

W meczu na szczycie 7. kolejki Ekstraklasy Wisła Kraków pokonała u siebie GKS Bełchatów 1:0. Zwycięskie trafienie zanotował Rafał Boguski.

W pierwszej połowie gospodarze grali jak natchnieni raz po raz atakując bramkę bełchatowian. W bramce gości świetnie spisywał się jednak Arkadiusza Malarz. W 24. minucie był jednak bezradny. Po trójkowej akcji Semira Stilicia, Pawła Brożka i Rafała Boguskiego, na listę strzelców wpisał się ten ostatni.

Piast - Zawisza 3:0. Piast odbił się od dna, Zawisza kontynuuje fatalną serię

Jak się okazało było to jedyne trafienie meczu. Od 57. minuty Wisła musiała grać w osłabieniu, gdyż drugą żółtą kartką został ukarany Alan Uryga. W ostatnim kwadransie bełchatowianie zaciekle atakowali, ale nie znaleźli sposobu na strzelenie wyrównującego gola, tym samym ponieśli pierwszą porażkę w sezonie. Wisła z kolei, nadal jest niepokonana i przesunęła się na fotel lidera.

Wisła Kraków - GKS Bełchatów 1:0 (1:0)
Boguski 24

Wisła: Michał Buchalik - Łukasz Burliga, Arkadiusz Głowacki, Dariusz Dudka, Maciej Sadlok - Alan Uryga - Łukasz Garguła - Semir Stilić (90+1. Tomasz Zając), Maciej Jankowski, Rafał Boguski - Paweł Brożek (90. Mariusz Stępiński)

GKS: Arkadiusz Malarz - Adrian Basta, Paweł Baranowski, Błażej Telichowski, Adam Mójta - Łukasz Wroński (58. Andreja Prokić), Grzegorz Baran, Patryk Rachwał (46. Paweł Komołow), Kamil Poźniak, Michał Mak - Bartosz Ślusarski (79. Daniils Turkovs)\

Żółte kartki: Uryga, Głowacki - Mak

Czerwona kartka: Uryga 67. (za dwie żółte)