Śląsk - Wisła, wynik 2:0. Ekstraklasa: sensacja we Wrocławiu. Zapis relacji NA ŻYWO

2011-04-21 21:58

Niepokonana od jedenastu meczów Wisła Kraków musiała wreszcie uznać wyższość rywali. Lider Ekstraklasy potknął się we Wrocławiu, przegrał 0:2 z dobrze dysponowanym Śląskiem i poniósł pierwszą w rundzie wiosennej porażkę. Mecz fatalnie rozpoczął się dla gości, którzy gola stracili już w drugiej minucie. Zapraszamy do przeczytania zapisu relacji NA ŻYWO.

"Biała Gwiazda" straciła punkty i nad goniącą jej Jagiellonią ma już tylko 3 "oczka" przewagi. Białostoczanie wykorzystali więc swoją szansę, wczoraj wygrali 2:0 z Górnikiem i wyścig o mistrzostwo Polski nadal daleki jest od rozstrzygnięcia.

KONIEC MECZU

94 min. - koniecz meczu. Niespodzianka we Wrocławiu stała się faktem!

90 min. - Gikiewicz opuścił boisko, tymczasem sędzia dolicza 4. minuty do drugiej połowy

89 min. - znów groźnie Śląsk. Sobota świetnie podawał do Mili, ale ten nie dopadł do piłki, a miał szanse uderzyć na pustą bramkę! Tyczasem na boisku leży Gikiewicz, chyba jakaś poważna kontuzja

87 min. - kolejna zmiana w Śląsku. Gancarczyk zmieniony przed Madeja

86 min. - Sobota mógł od razu zaliczyć asystę. Podawał wspaniale do Gikiewicza, ale ten był na spalonym. Przynajmniej tak uważali arbitrzy, którzy srogo się pomylili co pokazała powtórka!

84 min. - zmiana w drużynie Śląska. Sobota zastępuje Ćwielonga

82 min. - Sobolewski uratował Wisłę. Pomocnik przeciął podanie Gikiewicza do Gancarczyka. Gdyby to się nie udało, ten drugi znalazł by się w sytuacji sam na sam z Pareiką

79 min. - uderzenie Kaźmierczaka, broni jednak Pareiko

74 min. - Kelemen szybszy od Kirma w pasjonującym pojedynku biegowym do piłki, która leciała na wysokości pola karnego wzgłuż linii autowej. Bramkarz Śląska wybił ją efektownym "szczupakiem"

71 min. - okazja dla Wisły! Rios podał na puste pole do Kirma, ten jednak zwlekał zbyt długo i jego strzał obronił Kelemen

69 min. - podwójna zmiana w Wiśle, która stawia wszystko na jedną karkę. Za obrońcę Cikosa napastnik Rios, a za Jirsaka wszedł Garguła. W tym momencie Wisła gra z trzema obrońcami

68 min. - kolejna doskonała okazja dla Śląska! Ćwielong nie wygrał jednak pojedynku sam na sam z Pareiką! Powinno być 3:0!

63 min. - GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! Cudowna kontra Śląska i mamy 2:0! Piłkarze gospodarzy zaatakowali we czterech, Mila idealnie w tempo zagrał do Gancarczyka, ten podał płasko do biegnącego z drugiej strony Gikiewicza, który wpakował piłkę do bramki!

59 min. - zmiana w Ślaśku. Schodzi Spahić, wchodzi Gikiewicz

58 min. - mocne uderzenie Małeckiego, ale piłka trafia... w Żurawskiego

57 min. - powinno być 2:0! Mila wykorzystał bład obrony, podał do Ćwielonga, a ten uderzył z bliskiej odległości, jednak piłka toczyła się wzdłuż linii i wyszła za linię końcową!

55 min. - Sebastian Mila ogląda żółtą kartkę

55 min. - uderzenie Spahica, piłka podkręcona, ale jednak pewnie łapie ją Pareiko

51 min. - ależ szansa Kirma. Słoweniec strzelał z kilku metrów głową, miał przed sobą tylko bramkarza, ale uderzył słabo i piłka przeleciała nad poprzeczką!

49 min. - Małecki dośrodkowuje z wolnego, ale nie stwarza żadnego zagrożenia pod bramką Śląska

46 min. - zmiana w Wiśle. Sivakov opuszcza boisko, na którym melduje się Maciej Żurawski

46 min. - początek drugiej połowy

DRUGA POŁOWA

45 min. - koniec pierwszej połowy. Do przerwy Śląsk prowadzi 1:0.

44 min. - Kirm uderza płaska w krótki róg bramki, jednak uderzenie bez problemu łapie Kelemen

44 min. - rzut wolny dla Wisły tuż przy narożniku pola karnego, może być groźnie...

42 min. - kolejna próba kontry Ślaśka. Mila do Kaźmierczaka, jednak nieco za mocno

41 min. - obrona blokuje uderzenie Meliksona

38 min. - znów na boisku we Wrocławiu momentami działo się niewiele. Spotkanie ożywiło się na chwilę, gdy zanosiło się na kontratak gospodarzy. Kaźmierczak jednak była na spalonym. Gdyby piłka do niego doszła, miałby przed sobą tylko bramkarza

31 min. - po okresie nudnej gry znów zaatakowała Wisła. Uderzeniem sprzed pola karnego popisał się Jirsak, a Kelemen obronił ten strzał z największym trudem!

25 min. - szansa Wisły! Meilkson popisał się pięknym podaniem do Małeckiego, ten dośrodkował w pole karne. Piłkę odbija Kelemen, wprost pod nogi Kirma. Jego strzał z lini bramkowej wybija Jarosław Fojut!

22 min. - Śląsk broni się całym zespołem i wszyscy jego piłkarze ustawieni są na własnej połowie, zatem Wiśle dość ciężko idzie konstruowanie jakichkolwiek ataków

20 min. - Jirsak podaje do Małeckiego, który ustawiony jest przed polem karnym. Pomocnik Wisły nie opanował jednak piłki

17 min. - to o czym pisaliśmy niżej oddaje zresztą dobrze statytyka. W pierwszym kwadransie meczu Wisła przez 69% czasu gry była przy piłce...

17 min. - Ślaśk jakby zadowolił się prowadzeniem, ponieważ w tym momencie Wisła ma inicjatywę. Póki co jednak brak uderzeń ze strony gości

15 min. - Pawelec fauluje na wysokości pola karnego szarżującego Małeckiego i ogląda żółtą kartkę

13 min. - Cikos dośrodkowuje ale... piłka szybuje i omal nie wpada "za kołnierz" Kelemenowi! Bramkarz Śląska wybił ją z ostatnim momencie, co przepłacił solidnym uderzeniem plecami w słupek. Nic mu jednak się nie stało

10 min. - pierwszy groźniejszy atak Wisły. Sivakov dośrodkowuje w pole karne, piłkę wybijają obrońcy Śląska, dopada do niej Palijć, ale jego uderzenie sprzed pola karnego przelatuje wysoko ponad bramką

8 min. - Śląsk utrzymuje się przy piłce, a Wisła póki co nie potrafi przedostać się pod pole karne gospodarzy

6 min. - Mila "miękko" dośrodkowuje w pole karne. W polu bramkowym do piłki dopada Ćwielong, ale nie potrafi skierować jej do bramki! To była stuprocentowa sytuacja!

5 min. - Kelemen łapie piłkę do słabym dośrodkowaniu Kirma

4 min. - Fojut lepszy od Małeckiego w indywidualnym pojedynku w narożniku boiska

2 min - GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! Niesamowity początek meczu we Wrocławiu, Śląsk prowadzi 1:0! Kaźmierczak dostał podanie na wolne pole, złożył się do strzału, jednak słabo uderzył prawą nogą. Piłka odbija się jednak od interweniującego wślizgiem Sobolewskiego, myli Pareikę i powoli wtacza się do siatki! Śląśk - Wisła 1:0!

1 min. - początek meczu

Wisła to aktualny lider Ekstraklasy, który ma na koncie 44 punkty. Druga Jagiellonia wygrała wczoraj 2:0 z Górnikiem i ma jeden mecz rozegrany więcej i 41 "oczek". Śąsk zajmuje 8. miejsce i ma 30 punktów.

Oto składy obu drużyn:

Śląsk: Kelemen - Pawelec, Celeban, Fojut, Spahić - Socha, Łukasiewicz, Mila, Kaźmierczak -  Gancarczyk, Ćwielong

Wisła: Pareiko - Cikos, Chavez, Jaliens, Palijć - Melikson, Jirsak, Sobolewski, Sivakov, Kirm - Małecki

Dzisiejszy mecz sędziuje Paweł Gil z Lublina

Czekamy na rozpoczęcie meczu...

Do składu Wisły na dzisiejszy mecz wracają Patryk Małecki i Radosław Sobolewski.

Przeczytaj koniecznie: Adam Małysz wystartuje w Rajdzie Dakar!