Maciej Jankowski

Autor: Marcin Tomalka

Śląsk - Ruch: "Niebiescy" w pierwszej trójce

2014-02-23 22:15

Ruch Chorzów pokonał we Wrocławiu 3:2 Śląsk, dzięki czemu awansował na trzecią pozycję w tabeli Ekstraklasy.

Chorzowianie od pierwszej minuty ruszyli do ataku i bardzo szybko przyniosło to efekty. Już w 4. minucie bierność Dudu wykorzystali gracze Ruchu, a bramkę zdobył Kuświk. Po kolejnych 9 minutach było już 2:0, a Śląsk wyglądał tak jakby nie wiedział po co wyszedł na murawę. W 61. minucie po dośrodkowaniu w polu karne Jankowski strzelił głową swojego drugiego gola w tym meczu, a Śląsk leżał na łopatkach. Dzięki 12. w sezonie bramce Paixao wśród kibiców wrocławian pojawił się jeszcze cień nadziei. W 89. minucie Adamec, który chwilę wcześniej zastąpił Dudu, zdobył gola kontaktowego, jednak na wyrównanie zabrakło już czasu.

Śląsk – Ruch 2:3
0:1 Kuświk 4. min., 0:2 Jankowski 13. min., 0:3 Jankowski 61. min., 1:3 Paixao 71. min., 2:3 Adamec 88. min.
Śląsk: Kelemen 2 – Hateley 1 (64. Socha 2), Grodzicki 2, Gavish Ż 1, Dudu 1 (87. Adamec) – Stevanović 2, Kokoszka 2, Dankowski 1 (46. Zieliński 2), Mila 3, Patejuk 3 - Paixao 3
Ruch: Buchalik 3, Dziwniel 3, Szyndrowski 2, Malinowski 3, Konczkowski 2, Starzyński 3, Surma 3, Zieńczuk 3, Jankowski 5, Kowalski 3 (83. Smektała), Kuświk 4