Samobójcza bramka uratowała Lechię. Zespół z Pomorza remisuje 2:2 w Białymstoku [ZDJĘCIA]

2014-07-19 21:55

Kreowana na rewelację rozgrywek Lechia Gdańsk tylko zremisowała z Jagiellonią. Zespół z Białegostoku prowadził już 2:0, ale nie potrafił zdobyć kompletu punktów, a gościom upragniony remis zapewniło samobójcze trafienie Marka Wasiluka.

Jagiellonia Białystok - Lechia Gdańsk 2:2 (2:1)
Bramki: Tuszyński 6, 29 - Wiśniewski 45, Wasiluk 69 (s)

Jagiellonia: Krzysztof Baran - Filip Modelski, Sebastian Madera, Marek Wasiluk, Radosław Jasiński - Nika Dżalamidze (74. Jan Pawłowski), Povilas Leimonas, Rafał Grzyb, Dani Quintana (77. Damian Kądzior), Maciej Gajos - Patryk Tuszyński (74. Martin Baran)

Lechia: Dariusz Trela - Marcin Pietrowski, Rafał Janicki, Tiago Valente, Nikola Leković - Maciej Makuszewski (86. Daniel Łukasik), Ariel Borysiuk, Stojan Vranjes, Piotr Wiśniewski (86. Mateusz Możdżeń), Bartłomiej Pawłowski (40. Piotr Grzelczak) - Zaur Sadajew

Mecz od samego początku nie układał się po myśli gości z Pomorza. Tuż po rozpoczęciu gry piłkę do bramki uderzeniem głową wpakował Patryk Tuszyński, który jeszcze w poprzednim sezonie występował... w Lechii. Polak wykorzystał podanie Niki Dżalamidze, a kilka minut minut później trafił ponownie, mijając bramkarza. Tuż przed przerwą nadzieje w serca graczy Lechii wlał Piotr Wiśniewski, który po ładnym uderzeniu wpakował piłkę do siatki tuż po poprzeczką bramki Jagiellonii.

PRZECZYTAJ TEŻ: HISTORYCZNY TRIUMF RAFAŁA MAJKI. POLAK WYGRAŁ ETAP W TOUR DE FRANCE

- Musimy w szatni porozmawiać. Trzeba więcej utrzymywać się przy piłce, grać spokojniej, dobrze, że mamy gola kontaktowego – mówił w przerwie Maciej Makuszewski. Lechia w drugiej połowie grała lepiej od rywali, ale dopiero gol samobójczy Marka Wasiluka dał jej remis. Od nóg obrońcy obiła się piłka dośrodkowywana z prawej strony.